Caster Semenya
HAROLD CUNNINGHAM/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 9 Września 2020

Caster Semenya przepadła z kretesem. Sąd był bezlitosny. Teraz biegaczka czuje się jak Jezus

Caster Semenya jest ogromnie utytułowaną biegaczką, która jednak budzi największe kontrowersje w ostatnich latach. Stała się bowiem obiektem krytyki kibiców, mediów, ale także przede wszystkim swoich rywalek. Najwyższy sąd szwajcarski odrzucił apelację zawodniczki z RPA, która aby móc startować w międzynarodowych zawodach, będzie musiała obniżyć poziom testosteronu w organizmie.

Caster Semenya jest 29-letnią biegaczką z RPA z licznymi sukcesami na koncie. Jej koronnym dystansem jest bieg na 800 metrów. W tej konkurencji Semanya zdobywała złote medale na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro 4 lata później. Ponadto jest mistrzynią świata na tym dystansie z 2009, 2011 i 2017 roku. Ponadto w biegu na 1500 metrów w 2017 roku zdobyła brązowy medal. Teraz o powtórzenie podobnych sukcesów może być już ciężko.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Pękamy z dumy. Polacy wygrali z Rosją, jesteśmy na autostradzie na Euro, piękny mecz Biało-czerwonych
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

Caster Semenya walczy od kilku lat

W zeszłym roku Trybunał Arbitrażowy w Lozannie odrzucił apelację Caster Semeni, która walczy o to, aby nie miała możliwość startów bez obniżania poziomu testosteronu. Miało to skutkować wykluczeniem biegaczki z imprez, gdyby ta nie zastosowała się do wprowadzonego wówczas regulaminu IAAF (Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej) ws. zawodniczek cierpiących na hiperandrogenizm i startujących na dystansach od 400 metrów do 1 mili. Co prawda kilka tygodniu później szwajcarski sąd najwyższy ogłosił, że przyjął apelację zawodniczki i wydał decyzję zawieszająca regulamin IAAF-u. Jednak takowa decyzja nie utrzymała się zbyt długo.

Ewa Chodakowska pokazuje swoje wdzięki zupełnie bez ubrań i kpi z Anny Lewandowskiej? Padły ostre oskarżenia (FOTO)Ewa Chodakowska pokazuje swoje wdzięki zupełnie bez ubrań i kpi z Anny Lewandowskiej? Padły ostre oskarżenia (FOTO)Czytaj dalej

Szwajcarski sąd wydał wyrok. Zawodniczka czuje się szykanowana

Caster Semenya znów ma poważny problem. Szwajcarski sąd najwyższy koniec końców odrzucił apelację zawodniczki. Zatem jeśli reprezentantka RPA chce brać udział w międzynarodowych zawodach, takich jak mistrzostwa świata czy przyszłoroczne igrzyska olimpijski, będzie musiała obniżyć poziom testosteronu w swoim organizmie, tak aby zmieścić się obowiązujących ramach. Bowiem biegaczki na dystansach od 400 metrów do 1 mili nie mogą przekroczyć bariery 5 nanomoli testosteronu na l litr.

Sama zainteresowana podkreśla, że czuje się prześladowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletyczne.

- Gdybym mogła porównać moje życie, porównałabym je z Jezusem. Zostałam ukrzyżowana, wyzywali mnie z imienia i nazwiska, wytykając co zrobiłam – wyznaje Semenya.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiceminister znów się wygadał. Zdradził, ile dokładnie będzie wynosić minimalna emerytura i trzynastka
  2. Otworzył auto i aż osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych os w pojeździe [wideo]
  3. Wielkie zmiany w świecie skoków narciarskich. Polacy będą musieli się do nich przyzwyczaić
  4. Kamil Stoch ujawnił, że w dzieciństwie przeżył prawdziwy dramat. Zatrważające wyznanie poruszyło fanów
  5. Były reprezentant Polski oburzył tysiące Polaków na Twitterze. Jego słowa wprowadzają w osłupienie
  6. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam

NOWE ŚLEDZTWO! Aktywista zatrudnił się na największej fermie norek w Polsce!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News