CBA
Pixabay
Autor Piotr Mika - 25 Września 2020

Pilne: CBA weszło do znanego polskiego klubu sportowego. Są zatrzymani, sprawa jest poważna

CBA w ostatnim czasie często odwiedza osoby związane z polskim sportem. Po głośnej sprawie wejścia do siedzib PZPN-u oraz wojewódzkich związków piłkarskich teraz przyszedł czas na akcję katowickiego oddziału, który zatrzymał sześć osób podejrzanych o wielomilionowe przekręty. Całość jest ściśle powiązana z jednym z katowickich klubów sportowych.

CBA podało dzisiaj informację o tym, że dokonano zatrzymania sześciu osób działających na terenie województwa śląskiego, które zamieszane były w oszustwa finansowe. Według ustaleń Centralnego Biura Antykorupcyjnego nielegalny proceder był związany z działalnością jednego z klubów sportowych w Katowicach.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa podjęła nagłą decyzję po meczu Legii w el. LE. Nie każdemu się spodoba
  2. Blisko 140 tys. Polaków ruszyło po dodatkowe wsparcie. Można dostać nawet 31,8 tys. zł
  3. Kiedy wyszło na jaw, kim jest ojciec Mariusza Pudzianowskiego, złapaliśmy się za głowy. Ma ogromne powiązania ze sportem
Ogromna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje legenda kultowego polskiego klubu, oddał mu całe życieOgromna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje legenda kultowego polskiego klubu, oddał mu całe życieCzytaj dalej

CBA znów uderza w oszustów ze świata sportu

Jeszcze nie tak dawno głośno było o akcji jaką przeprowadziło CBA w siedzibach PZPN-u, wojewódzkich związków piłkarskich oraz siedzibie firmy współpracującej z PZPN-em. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy działania miały jednak na celu zabezpiecznie dowodów i nie doszło do aresztowań.

Teraz sprawa jest dużo poważniejsza. Jak informuje CBA na swojej stronie internetowej, funkcjonariusze biura dokonali zatrzymania sześciu osób - przedsiębiorcy oraz przedstawicieli podmiotów z terenu województwa śląskiego.

Robert Lewandowski pokazał wczoraj swoje najnowsze buty. Ich cena powala, mało który Polak mógłby sobie na nie pozwolićRobert Lewandowski pokazał wczoraj swoje najnowsze buty. Ich cena powala, mało który Polak mógłby sobie na nie pozwolićCzytaj dalej

Wielomilionowy przekręt

Z informacji podanych na stronie biura dowiadujemy się, że zatrzymane osoby prowadziły swoją działalność od wielu lat. - Ze zgromadzonego materiału wynika, że od stycznia 2012 roku do lipca 2019 roku osoby te przyjęły co najmniej 365 nierzetelnych faktur VAT. Ich łączna kwota to blisko 29 milionów złotych. Faktury te nie dokumentowały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych, a dotyczyły fikcyjnej sprzedaży między innymi usług reklamowych i zostały wykorzystane do bezpodstawnego obniżenia podatku VAT.

Wszystko to miało doprowadzić do strat w wysokości 5 mln złotych, a cała akcja była ściśle związana z funkcjonowaniem jednego z klubów sportowych. - W sprawie doszło do narażenia na uszczuplenie podatku VAT na łączną kwotę ponad 5 milionów złotych. Opisana działalność przestępcza jest związana z funkcjonowaniem jednego z klubów sportowych z Katowic - czytamy na stronie CBA.

- Po zakończeniu czynności zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Katowicach i tam usłyszeli zarzuty związane z przyjmowaniem nierzetelnych faktur VAT, wprowadzaniem ich do obrotu gospodarczego oraz praniem brudnych pieniędzy. Wobec pięciu osób prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze. Do tej pory w toku śledztwa zarzuty zostały przedstawione jednej osobie - dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu biura.

Źródło: cba.gov.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Robert Lewandowski bogatszy o kolejne cenne trofeum. Bayern po dogrywce wygrywa z Sevillą
  4. Koniec zamieszania wokół Arkadiusza Milika. Polak bardzo blisko nowego klubu
  5. Dramatyczny wypadek mistrzyni świata. W ułamku sekundy mogła stracić wszystko (WIDEO)
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News