Cezary Kucharski nagranie
screen - youtube.com/Sport.pl
Autor Łukasz Kowalski - 29 Października 2020

Wyciekło nagranie rozmowy Cezarego Kucharskiego i Roberta Lewandowskiego. Padły szczere słowa, kibice oniemieli

Cezary Kucharski, były agent Roberta Lewandowskiego, usłyszał zarzuty. Wszystko w związku ze śledztwem, jakie Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi w sprawie szantażu. Menadżer miał żądać od kapitana reprezentacji Polski 20 milionów euro. Do mediów wyciekły rozmowy obciążające Kucharskiego.

Cezary Kucharski od ponad roku prowadzi wojnę z Robertem Lewandowskim. Były reprezentant Polski był agentem napastnika Bayernu Monachium. Współpracę zakończyli na przełomie 2017 i 2018 roku. Teraz ich spór się zaognił.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  2. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko
Nie żyje legenda polskiego sportu. Kochały go tysiące Polaków, był idolem dla wielu osóbNie żyje legenda polskiego sportu. Kochały go tysiące Polaków, był idolem dla wielu osóbCzytaj dalej

Cezary Kucharski zarzutami

Latem Kucharski poinformował niemiecki urząd skarbowy o rzekomych oszustwach podatkowych kapitana reprezentacji Polski. Teraz były agent usłyszał zarzuty, ale w innej sprawie. Na początku października pełnomocnicy Lewandowskiego złożyli zawiadomienie do Prokuratury w Warszawie.

- Na początku października złożyłem zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa szantażu przez pana Cezarego Kucharskiego względem pana Roberta Lewandowskiego. Kwota szantażu wynosi 20 milionów euro - powiedział w rozmowie z WP Sportowe Fakty, profesor Tomasz Siemiątkowski adwokat Roberta Lewandowskiego.

- Jeśli chodzi o wątek kryminalny, dowody w moim przekonaniu są bardzo mocne i jednoznaczne, powiedziałbym porażające. Jako prawnik powiedziałbym, że wygląda to na książkowy przykład szantażu - dodał Siemiątkowski. Jednocześnie poprosił, żeby nie łączyć tej sprawy z pozwem o 39 milionów euro, który były agent wytoczył Lewandowskiemu.

W środę po południu postawiono Kucharskiemu zarzuty. Były agent Lewandowskiego usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 191 par. 1 Kodeksu Karnego, który mówi m.in. o "bezprawnej groźbie w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania zaniechania lub znoszenia". Podlega to karze do 3 lat pozbawienia wolności.

- Kierując groźbę podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie, że zachowa w tajemnicy opisane okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 milionów euro - przekazała warszawska Prokuratura Regionalna w komunikacie.

Spory problem piłkarza reprezentacji Polski. Nabawił się poważnej kontuzji, klub wydał komunikatSpory problem piłkarza reprezentacji Polski. Nabawił się poważnej kontuzji, klub wydał komunikatCzytaj dalej

Wyciekły nagrania rozmów Kucharskiego z Lewandowskim

Teraz na światło dzienne wyciekły nagrania rozmowy, która obciąża byłego agenta Roberta Lewandowskiego. Panowie w styczniu ubiegłego roku spotkali się w jednej z warszawskich restauracji. Podczas tamtego spotkania Kucharski miał szantażować kapitana reprezentacji Polski. Zapis rozmowy opublikował Businessinsider.

- O jakiej my emocjonalnie mówimy kwocie? - pyta "Lewy". - To jest 20 milionów euro - odpowiada mu były menedżer. - Tyle jest jakby warty myślę twój spokój, nie? - upewnia się. - Tą kwotę rzucił w jednej z rozmów Rafael Buschmann (niemiecki dziennikarz - przyp. red.) - twierdzi menedżer. - Rafael był u mnie dwa razy. I wszystko czytał - dodaje.

- Osoba, która nie ma pojęcia o biznesie. O tym, co się dzieje. Z twojej historii usłyszał. To powiedział ci taką kwotę. Nie używaj tego argumentu, Czarek. Proszę cię - odpowiada Lewandowski. - No to ja ci tylko mówię, skąd. Bo ja nie wiem, ile to jest. Maik (Barthel - były współpracownik Kucharskiego - przyp. red.) powiedział 10 milionów euro, tak? - twierdzi agent.

- Dobrze, Maik. Następny argument. No to ja ci powiem, że kelner ci powiedział zero euro. To jest to samo. Czarek, przestań! - mówi Lewandowski. Później rozmowa schodzi na inne tematy, ale na koniec do głównego wątku wraca kapitan reprezentacji Polski.

- Za co ty chcesz tak naprawdę te pieniądze? - pyta napastnik Bayernu Monachium i dopytuje czy chodzi o rozliczenia podatkowe piłkarza w Polsce i w Niemczech i przypomina, że "nic tu nie ma", czy może chodzi o ich wspólne biznesy w przeszłości. - Za to - w dwóch zdaniach - że będę krył do końca życia, że jesteś i twoja żona oszustami podatkowymi - odpowiada Kucharski.

Lewandowski był już przesłuchiwany w sprawie. Po jego zeznaniach funkcjonariusze Policji otrzymali nakaz aresztowania Kucharskiego. Na razie nie wydaje się, żeby konflikt z byłym menadżerem odbijał się na formie fizycznej kapitana reprezentacji Polski. Polak w Bundeslidze ma na konie już 10 trafień po 5. kolejkach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Głęboko skrywane tajemnice o ojcu Jarosława Kaczyńskiego wyszły na jaw. Nikt się nie spodziewał
  2. Demon's Souls na nowym zwiastunie. Wielki powrót legendarnego soulslike'a tuż-tuż
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko
  4. Nieprawdopodobna wiadomość od TVN. Robert Lewandowski został gwiazdą nowego serialu stacji
  5. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  6. Pijany kierowca ciężarówki w Lubinie. Jest nagranie
  7. Czy program TVP rozważał przywrócenie tortur wobec kobiet? Tak, to prawda

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News