Krystian Bielik
Rex Features/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 1 Czerwca 2020

Championship wraca do gry! To dobra wiadomość dla Polskich zawodników

Kolejne dobre wieści odnośnie futbolu, płyną do nas z Wielkiej Brytanii. Po ogłoszeniu daty powrotu Premier League, teraz postanowiono także o wznowieniu rozgrywek ligowego zaplecza, czyli Championship. To dobra wiadomość dla kilku zawodników pochodzących z Polski, m.in. reprezentantów kraju.

Premier League wraca do gry 17 maja. Teraz znana jest nam również data powrotu Championship. Otóż wedle komunikatu, piłkarze z zaplecza mają rozpocząć grę po przerwie 20 czerwca. Władze EFL, czyli podmiotu zrzeszającego rozgrywki w Wielkiej Brytanii, podkreślają, że ten termin jest ruchomy. Jeśli zdarzy się coś nieprzewidzianego o sytuacja z pandemią pogorszy się, wznowienie rozgrywek zostanie przesunięte w czasie.

Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankinguKto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankinguCzytaj dalej

Spotkania, jak w wielu przypadkach, będą rozgrywane również w środku tygodnia. W Championship do zagrania pozostało aż 108 meczów, półfinały oraz finał play-off. Natomiast na podstawie przygotowanego harmonogramu, rozgrywki o awans do Premier League zostaną zakończone w około 30 lipca. Ponadto prowadzone są rozmowy na temat możliwości przeprowadzenia pięciu zmian, co w Polsce nie zostało zastosowane.

Piotr Rocki walczy o życie. Wzruszające słowa otuchy od Wojciecha Kowalczyka (WIDEO)Piotr Rocki walczy o życie. Wzruszające słowa otuchy od Wojciecha Kowalczyka (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankingu
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę

Championship: Dobre wieści dla Polaków

Na poziomie ligowego zaplecza w Anglii, występuje kilku, a konkretnie siedmiu zawodników z naszego kraju, na czele ze reprezentantami Polski, Krystianem Bielikiem (Derby County), Kamilem Grosickim (WBA) oraz Mateuszem Klichem (Leeds United). Poza nimi w Championship grają jeszcze dwaj bramkarze, Bartosz Białkowski (Millwall FC) i Kamil Grabara (Huddersfield, młodzieżowy reprezentant Polski), natomiast debiutu w pierwszym zespole Leeds nie doczekali się nadal Mateusz Bogusz i Kamil Miazek. Powrót do gry bez wątpienie jest dobrą wiadomością nie tylko dla angielskich fanów, ale ze wzgląd na kadrę również i dla nas.

Po 37. kolejkach Championship miejsca premiowane awansem zajmują Leeds United i West Brom. W strefie play-off znajdują się Fulham, Brentford, Nottingham Forest i Preston North End.

Źródło: pilkarskiswiat.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiarygodne sceny na południu Polski. Wszystko nagrali, film jest niesamowity
  2. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  3. Tą tragedią żyli wszyscy kibice. Legendarny gracz zginął w strasznym wypadku. Nie ma go z nami od roku
  4. Polscy kibice zatrzymani przez policję. Czekają ich bardzo surowe kary, popełnili poważne przestępstwa
  5. Robert Lewandowski jest o krok od historycznego osiągnięcia. Brakuje mu bardzo niewiele, by zostać legendą
  6. Zwolnienie pracowników coraz prostsze i szybsze. Pracodawcy tną koszty i zwalniają przez SMS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News