Choroba
Pixabay
Autor Piotr Mika - 3 Sierpnia 2020

Legenda polskiego sportu poważnie chora. Potrzebna jest pilna pomoc, ruszyła zbiórka

Choroba, z którą zmaga się legenda polskiego sportu, bardzo szybko wyrządziła ogromne szkody w organizmie. Sportsmenka, która zdobywała wielokrotnie medale mistrzostw Polski oraz świata, ma teraz wielkie problemy i w tej chwili nie jest nawet w stanie chodzić. Aby dostosować dom na potrzeby osoby niepełnosprawnej i zapewnić jej opiekę, potrzebna jest pomoc finansowa.

Choroba naszej wybitnej panczenistki, Erwiny Ryś-Ferens zaatakowała trzy lata temu. Nowotwór piersi szybko rozprzestrzenił się po organizmie i zaatakował kości naszej reprezentantki. W tej chwili jej stan jest na tyle poważny, że nie może ona chodzić, dlatego potrzebuje całodobowej opieki oraz dostosowania mieszkania na potrzeby osoby niepełnosprawnej.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przykre informacje ws. Agaty Dudy w sieci. Miało być inaczej
  2. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Podsłuchali turystów nad Bałtykiem. W głowie się nie mieści, co mówili, wstyd
Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Choroba Erwiny Ryś-Ferens odebrała jej samodzielność

Przez wiele lat jedna z najlepszych panczenistek w naszej historii reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej, dając z siebie wszystko. Zdobyła trzy medale mistrzostw świata, wielokrotnie wygrywała mistrzostwa Polski. Aż czterokrotnie w biało-czerwonych barwach brała udział w Igrzyskach olimpijskich: w Innsbrucku (1976), Lake Placid (1980), Sarajewie (1984) i Calgary (1988). Niestety, na żadnym z nich nie udało się jej zdobyć medalu.

65-letnia Erwina Ryś-Ferens trzy lata temu rozpoczęła jednak najważniejszą walkę w swoim życiu. - Wszystko zaczęło się w 2017 roku. Miałam guza piersi. Stamtąd poszły przerzuty na kości. Fizycznie czuję się dobrze, ale nogi mam bezwładne. Od kwietnia tego roku jestem przykuta do wózka - powiedziała w rozmowie z "Onet Sport" olimpijka. Niestety, jej emerytura ledwie wystarcza na niezbędną całodobową opiekę, a potrzebne jest również dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Gigantyczna awantura na konferencji przed Fame MMA. Marcin Najman nie wytrzymał, nagle zaczęła się drakaGigantyczna awantura na konferencji przed Fame MMA. Marcin Najman nie wytrzymał, nagle zaczęła się drakaCzytaj dalej

Rodzina prosi o pomoc

W rozmowie z "Onet Sport" była reprezentantka Polski przyznała, że ma obiecaną pomoc z Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz z Urzędu miasta stołecznego Warszawy. To wszystko jednak zbyt mało, dlatego w internecie ruszyła zbiórka, dzięki której można wesprzeć Erwinę Ryś-Ferens w walce z chorobą.

- Nasza mama wielokrotnie udowadniała na torze jaka wielką ma wolę walki, tak samo teraz nie poddaje się i walczy z rakiem. Rak kości odebrał jej to na czym swoja karierę zbudowała, silne nogi. Rak mocno się rozgościł i odebrał możliwość chodzenia. Mama nie czuje nóg i wymaga całodobowej opieki. Niezbędna jest rehabilitacja i dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby leżącej i na wózku (min. łóżko ortopedyczne, łazienka dla niepełnosprawnych). Tak jak kiedyś mama dawała z siebie wszystko dla Polski teraz ona potrzebuje pomocy, aby umożliwić jej codzienne funkcjonowanie. Liczymy na Wasze wsparcie i mamy nadzieję, że teraz też Państwo nie zawiedziecie jej w kibicowaniu, tym razem po dojście do zdrowia. Bardzo dziękujemy za wszelką okazaną pomoc - to opis zbiórki założonej przez rodzinę 65-letniej panczenistki. Pieniądze na rzecz Erwiny Ryś-Ferens można wpłacać TUTAJ.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uczniowie nie wrócą do szkół po wakacjach? Jest komentarz GIS, nie mamy dobrych informacji
  2. Nie musisz być demonem prędkości, żeby dostać mandat 200 zł. Powód kary mocno cię zdziwi
  3. Niesamowite nagranie. Historia Wszechświata ujęta w 1 minucie
  4. Kamil Stoch podzielił się z fanami ekscytującą informacją. Nagle wszyscy zaczęli się cieszyć, skoczek jest w euforii
  5. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  6. Wielka burza po wpisie Roberta Lewandowskiego. Opublikował zdjęcie, które kompromituje jego żonę, fani Anny osłupieli
  7. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News