Choroba
Facebook Eliteserien
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Marca 2020

Polski bramkarz opowiada o chorobie w Norwegii. Jest zupełnie inaczej niż w Polsce, szczere wyznanie

Choroba powodowana rozprzestrzeniającym się koronawirusem sparaliżowała życie milionów ludzi na świecie. W Europie oczywiście z tego powodu nie oglądamy zmagań najlepszych lig piłkarskich. Występujący na co dzień w lidze norweskiej polski bramkarz w rozmowie ze Sport.pl zdradził, jak wygląda zycie w cieniu epidemii.

Choroba wywoływana przez SARS-CoV-2 sprawiła, że w ostatnich tygodniach na terenie Europy i świata odwołano niemal wszystkie imprezy sportowe, w tym te największe i najważniejsze. Próżno liczyć, że w najbliższym czasie będziemy mogli znowu cieszyć się występami najlepszych sportowców danych dyscyplin. Występujący na co dzień w lidze norweskiej polski bramkarz opowiedział, jak wygląda życie z perspektywy zawodnika i obcokrajowca w kraju dotkniętym epidemią.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Skoczek narciarski wyjechał na wakację mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)Skoczek narciarski wyjechał na wakację mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)Czytaj dalej

Choroba wywołana przez koronawirusa sparaliżowała życie codzienne Norwegów

W Norwegii liczącej 5 milionów mieszkańców odnotowano już ponad 1800 przypadków zakażenia koronawirusem. W porównaniu do Polski, która liczy 38 milionów mieszkańców, jest to liczba pięciokrotnie większa niż ta, którą stwierdzono na terenie naszego kraju. W wywiadzie udzielonym dla Sport.pl polski bramkarz, wystepujący w trzecioligowej drużynie Alta IF zdradził, co stoi za skutecznością Norwegów w wykrywaniu kolejnych przypadków.

- Norwegów jest tylko 5 mln, a przypadków zakażeń stwierdzono już ponad 1800. Wykonuje się tutaj bardzo dużo testów - najwięcej w przeliczeniu na milion mieszkańców po Korei Południowej. Gdyby w Polsce robiono tyle testów, to nie byłoby 300 zakażonych, a pewnie 5-6 razy więcej - powiedział.

32-latek mający za sobą grę w kilku zespołach na terenie skandynawskiego państwa pokusił się o diagnozę, skąd wzięła się ogromna liczba zachorowań.

- Oni bardzo dużo podróżują po różnych kontynentach i przywieźli tego wirusa ze sobą. Ponadto wykonuje się tutaj bardzo dużo testów - najwięcej w przeliczeniu na milion mieszkańców po Korei Południowej. Gdyby w Polsce robiono tyle testów, to nie byłoby 300 zakażonych, a pewnie 5-6 razy więcej - dodał.

Pele wybrał najlepszego piłkarza na świecie. Legendarny Brazylijczyk nie ma wątpliwościPele wybrał najlepszego piłkarza na świecie. Legendarny Brazylijczyk nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Norwegia zmaga się z epidemią, ale nie zamyka miejsc masowych zgromadzeń

Zawodnik, który w swej karierze występował w takich drużynach jak Igloopol Dębica czy Wisłoka Dębica opowiedział również, jak wygląda życie codzienne w Norwegii. Wprowadzono tam specjalne środki zapobiegawcze. W przeciwieństwie do innych krajów nie ma odgórnych zaleceń by obywatele pozostawali w swoich domach. I choć zamknięto szkoły i obiekty sportowe, nadal funkcjonują na przykład galerie handlowe.

- Ekstraklasa, pierwsza i druga liga zostały wstrzymane. W Norwegii gra się systemem wiosna - jesień. Sparingi przedsezonowe zostały odwołane, mój klub ma zakaz treningów. W środę dostaliśmy wiadomość, że co najmniej do 3 kwietnia nie możemy trenować. Wszystkie hale i siłownię są zamknięte. Zalecane jest zawodnikom, by siedzieli w domu i chodzili tylko po zakupy - mówi Flasza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Potentant Bundesligi wraca do treningów mimo epidemii. Pierwszy taki przypadek w Niemczech
  4. Wielkie wyróżnienie Grzegorza Krychowiaka. Kibice go kochają, niesamowite osiągnięcie, brawo
  5. Pele wybrał najlepszego piłkarza na świecie. Legendarny Brazylijczyk nie ma wątpliwości
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News