choroba
youtube.com/Miasto Kraków
Autor Mateusz Wysokiński - 22 Lutego 2020

Oficjalnie. Odwołano 40 meczów we Włoszech. Jeden z piłkarzy ma koronawirusa

Choroba spowodowana koronawirusem stała się prawdziwym zagrożeniem dla Włoch. Władze włoskiej ligi wykryły, że jeden z piłkarzy grający w drużynie Codogno zmaga się z chorobą. Aby zmniejszyć ryzyko, działacze piłkarscy zdecydowali się na odwołanie aż 40 spotkań. Kibice w Italii są pogrążeni w strachu i zastanawiają się, czy zagrożenie zarażeniem odbije się na przyszłości całej piłki nożnej.

Choroba spowodowana zarażeniem koronawirusem coraz groźniejsza dla sportu. Włochy, które zmagają się ze skutkami epidemii koronawirusem zmuszone były do odwołania aż 40 meczu w różnych klasach rozgrywkowych Italii. Wszystko przez to, że u jednego z zawodników włoskiego Codogno odkryto pojawienie się wirusa. Sytuacja jest bardzo kryzysowa, a władze ligi nie wykluczają jeszcze bardziej drastycznych działań.

Wyjątkowo smutne doniesienia z Niemiec. Śmierć na meczu Roberta Lewandowskiego, nie żyje mała dziewczynkaWyjątkowo smutne doniesienia z Niemiec. Śmierć na meczu Roberta Lewandowskiego, nie żyje mała dziewczynkaCzytaj dalej

Choroba koronawirusa coraz groźniejsza we Włoszech. Piłkarz Codogno zaraził się wirusem

Informacja na temat stanu zdrowia włoskiego piłkarza wyszła na jaw przy okazji publikacji raportu włoskiego ministerstwa zdrowia. Według najnowszych danych, na półwyspie Apenińskim doszło już do 20 przypadków zachorowań, a jedną z osób, która nosi wirusa jest zawodnik Codogno. Władze włoskiej federacji piłkarskiej zareagowały bardzo stanowczo na przypadek pojawienia się choroby i zawiesiły 40 spotkań na różnych poziomach rozgrywkowych we Włoszech. Najbardziej poszkodowani mogą czuć się kibice Serie B, ponieważ wśród odwołanych spotkań znalazł się mecz między Ascoli i Cremonese.

Sytuacja we Włoszech jest coraz bardziej dramatyczna. W samym kraju odnotowano już dwa przypadki śmiertelne związane z pojawieniem się koronawirusa, a władze Włoch cały czas obserwują niepokojący rozwój sytuacji.

Nie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskachNie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskachCzytaj dalej

Władze we Włoszech zabrały głos w sprawie choroby

Z racji tego, że Włochy są krajem w Europie, w którym pojawiło się najwięcej przypadków zachorowań na koronawirusa, włoskie ministerstwo zdrowia wydało specjalny komunikat w sprawie i potwierdziło śmierć dwóch mężczyzn.

- Starszy mężczyzna zmarł w północnej części Padwy po zarażeniu koronawirusem, stając się pierwszą ofiarą choroby we Włoszech – powiedział minister zdrowia Roberto Speranza w piątek 21 lutego i potwierdził także zgon innego 78-latka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  4. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  5. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie
  6. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News