Guangzhou
Instagram/Guangzhou
Autor - 30 Stycznia 2020

Znani piłkarze nie pojawią się na boisku. Wszystko przez koronawirus

Choroba koronawirusa jest coraz bardziej niebezpieczna. Bakteria pochodzenia chińskiego rozprzestrzenia się po świecie i stanowi coraz to większe zagrożenie dla sportu. Okazuje się, że znani piłkarze, a wśród nich reprezentanci Brazylii, Belgii i Argentyny nie będą mogli się pojawić na boiskach ligowych.

Choroba ta jest coraz większym zagrożeniem w Chinach. Co najgorsze, rozprzestrzenia się również do innych krajów. Przez to podjęto już decyzję, która będzie miała ogromny wpływ na rozgrywki ligowe.

Żona Kobe Bryanta przerywa milczenie. Ciężko opanować łzy, porażające wyznanieŻona Kobe Bryanta przerywa milczenie. Ciężko opanować łzy, porażające wyznanieCzytaj dalej

Choroba w Chinach jest naprawdę poważna

Koronawirus sieje prawdziwe spustoszenie na świecie. Na ten moment zakażonych jest około 8000 osób. Zmarło aż 170 osób. Pierwsze przypadki zakażenia odnotowano również w Tybecie, przez co wirus dotarł do każdego chińskiego regionu. Z tego powodu władze tamtejszej ligi piłkarskiej mogą wprowadzić stan alarmowy.

Władze piłkarskiej Super League postanowiły, że przełożą inaugurację rozgrywek na późniejszy termin. To z obawy o piłkarzy oraz kibiców, którzy przebywając na zewnątrz mieliby większe szanse zarazić się szalejącym wirusem. Ligowe rozgrywki miały wystartować 22 lutego i trwać do 31 października, jednak na pewno rozpoczną się później. Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie.

Choroba ta przeszkadza sportowi w Chinach

- Decyzja o odroczeniu krajowych zawodów piłkarskich w sezonie 2020 na wszystkich poziomach ma pomóc w zapobieganiu i kontroli epidemii zapalenia płuc wywołanego przez zakażenie koronawirusem. Naszym celem jest ochronić zdrowie kibiców, dziennikarzy, zawodników, trenerów i wszystkich pracowników klubu - czytamy w komunikacje Chińskiego Związku Piłki Nożnej.

W Super League gra wiele gwiazd z różnych stron świata. Również z tego powodu zdecydowano się nie ryzykować ich zdrowia. Wcześniej z kolei odwołano nawet lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata, które miały odbyć się w dniach 13-15 marca. Choroba, która jest w Chinach, jest naprawdę poważna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskie siatkarki zmagają się z dramatem. Cudem uniknęły walkowera
  2. Polskich skoczków obejrzą tylko najwytrwalsi. Nieludzkie godziny weekendowego konkursu
  3. Robert Lewandowski pobije kolejny rekord. Kibice przecierają oczy ze zdziwienia
  4. Stroje Polaków na Euro 2020 nie będą biało-czerwone? PZPN nie pozostawia złudzeń (FOTO)
  5. Łukasz Fabiański pokazał klasę po powrocie z kontuzji. Radosne wiadomości w sprawie bramkarza
  6. Smutne doniesienia o Piotrze Żyle. Media dotarły do nieznanych faktów, był na skraju

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News