Choroba Holenderka
Instagram - @laravanruijven
Autor Łukasz Kowalski - 30 Czerwca 2020

Medalistka olimpijska walczy o życie. Organizm sportsmenki zaatakowała tajemnicza choroba

Choroba dotknęła jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w swojej dyscyplinie w ostatnich latach. Medalistka olimpijska trafiła do szpitala prosto ze zgrupowania. Wraz z kolegami i koleżankami przygotowywała się w Pirenejach do startu nowego sezonu. Jej stan jest poważny.

Choroba dotknęła medalistkę olimpijską z Pjongczangu. Reprezentantka Holandii w Short tracku, Lara van Ruijven trafiła w weekend do szpitala. Razem z kolegami i koleżankami przygotowywała się we francuskich Pirenejach do startu nowego sezonu Pucharu Świata. Informacja o chorobie zawodniczki wstrząsnęła Holandią.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żałoba u sąsiadów Polski. 40-letni gwiazdor nie żyje, przegrał z ciężką chorobą
  2. Chiny zdecydowały? Zmieni się życie milionów ludzi. Świat przeciera oczy i nie wierzy
Wpłynęła oferta za Krzysztofa Piątka. Legendarny klub widzi w nim nowego lidera atakuWpłynęła oferta za Krzysztofa Piątka. Legendarny klub widzi w nim nowego lidera atakuCzytaj dalej

Choroba dotknęła czołową holenderską zawodniczkę

Od lat, co roku reprezentacja Holandii w Short Tracku i łyżwiarstwie szybkim trenuje przed sezonem na wysoko położonych lodowiskach. W tym roku nie zrezygnowano z tego zwyczaju i kadra kontynuowała przygotowania do kolejnego sezonu we francuskim Font Romeu, w Pirenejach. van Ruijven dołączyła do kadry po przerwie spowodowanej operacją barku, zaledwie kilka dni temu.

Jak donoszą holenderscy dziennikarze, zawodniczka zaczęła zmagać się z zaburzeniami autoimmunologicznymi. Szybko pojawiły się komplikacje, w wyniku których zawodniczka musiała natychmiast trafić do szpitala. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii, a lekarze podkreślają, że jej stan jest krytyczny.

- Jej stan jest stabilny, ale wciąż krytyczny - przekazał szkoleniowiec reprezentacji Holandii w Short Tracku, Jeroen Otter. Na razie nie wiadomo kiedy zawodniczka wróci do pełni zdrowia i czy będzie w stanie kontynuować swoją karierę. Van Ruijven jest aktualną mistrzynią świata w Short Tracku na dystansie 500 metrów.

Tajemnicza śmierć gwiazdy sportu. Był bohaterem swojego kraju, kibice go kochaliTajemnicza śmierć gwiazdy sportu. Był bohaterem swojego kraju, kibice go kochaliCzytaj dalej

Holenderka przebywa w szpitalu w stanie krytycznym

Holenderka jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek Short Trcku w swoim kraju. W 2018 podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich zdobyła brąz w sztafecie. Oprócz mistrzostwa świata ma na koncie także srebrny medal mistrzostw świata w sztafecie, a także siedem medali mistrzostw Europy.

W sezonie 2020/2021 zawodnicy przygotowują się szczególnie do mistrzostw świata, które mają zostać rozegrane w marcu w holenderskim Rotterdamie. Międzynarodowa Unia Łyżwiarska ISU nie podjęła jeszcze decyzji odnośnie daty rozpoczęcia kolejnego sezonu Pucharu Świata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka obniża od dzisiaj ceny. Już wiemy, co kupisz taniej
  2. Kolejni Polscy turyści zakażeni koronawirusem. Mogli się zarazić od właściciela domków
  3. Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)
  4. Fatalne wieści ws. Jakuba Błaszczykowskiego. Znamy wstępną diagnozę
  5. Potworny nokaut na gali UFC. Okładał rywala, gdy ten był już nieprzytomny (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News