Choroba
Facebook
Autor Mateusz Dziubiński - 16 Marca 2020

Kolejna liga piłkarska została przerwana. Zachorował prezes związku, informacje są poważne

Choroba prezesa piłkarskiej federacji i stale rosnąca liczba zachorowań na koronawirusa zmusiła jedną z ostatnich lig w Europie, która wciąż rozgrywała swoje mecze, do zawieszenia rozgrywek. Prezydent kraju poinformował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego i odwołaniu organizacji imprez sportowych.

Choroba prezesa serbskiej federacji piłkarskiej boleśnie uświadomiła tamtejszym władzom piłkarskim, że nie uciekną przed koniecznością wstrzymania rozgrywek ligowych na terenie kraju. Serbowie jako nieliczni, obok Rosji, Węgier, Turcji i Ukrainy próbowali do tej pory rozgrywać mecze, gdy reszta kontynentu odwołała jakiekolwiek zawody sportowe.

Nowe informacje ws. zdrowia Bereszyńskiego i Szczęsnego. Lekarz przekazał pilne wieściNowe informacje ws. zdrowia Bereszyńskiego i Szczęsnego. Lekarz przekazał pilne wieściCzytaj dalej

Serbia jako jedna z nielicznych próbowała kontynuować rozgrywki

W sobotę o sytuacji w swoim rodzinnym kraju wypowiedział się Aleksandar Vuković, trener Legii Warszawa:

- Patrząc z perspektywy Polski, Serbia jest spóźniona w reakcji. Trochę za dużo w nas włoskiej mentalności. Uważam, że ich doświadczenia powinny nas więcej nauczyć. Na razie jednak szkoły w Serbii są cały czas otwarte. Co nie znaczy, że problem nie istnieje, bo zakażonych jest już 41 osób - powiedział.

Od wypowiedzi trenera Legii w Serbii przybyło chorych, a liga zmuszona została do wstrzymania gry. Prezydent Serbii Aleksandar Vucić w niedzielę wprowadził w kraju stan wyjątkowy w związku z pandemią koronawirusa. Vucić poinformował jednocześnie, że liczba zachorowań wzrosła do 46.

Ronaldinho opuści areszt? Jego prawnicy oferują ogromną sumę za uwolnienie piłkarzaRonaldinho opuści areszt? Jego prawnicy oferują ogromną sumę za uwolnienie piłkarzaCzytaj dalej

Szef serbskiej federacji piłkarskiej zaraził się koronawirusem

Jednym z dotkniętych chorobą jest Slavisa Kokeza, prezes serbskiego związku piłki nożnej. W związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego, rozgrywki piłkarskie na terenie kraju zostały zawieszone, choć jeszcze w ten weekend mecze odbywały się bez udziału publiczności. Podejrzewano, że Slavisa Kokeza zaraził się koronawirusem podczas niedawnego kongresu UEFA w Amsterdamie, jednak informacje te zdementował sam prezydent kraju:

- Ma się dobrze, ale nieprawdą jest, że zaraził się na kongresie UEFA w Amsterdamie, bo przywiózł tego wirusa z Mediolanu - powiedział Aleksandar Vucić.

Zarażony koronawirusem, jak się okazało, jest również wiceprezes serbskiej federacji Marko Pantelić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News