Córka
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Listopada 2020

Wzruszający hołd dla Diego Maradony. Córka legendy nie kryła łez (WIDEO)

Córka Diego Maradony, który zmarł nagle w minioną środę, nie mogła powstrzymać łez na widok pięknego gestu piłkarzy, którzy postanowili upamiętnić jej ojca. Zawodnicy klubu, w którym “Boski Diego” spędził część swojej kariery, przygotowali specjalny hołd dla legendy futbolu. 

Córka Diego Maradony postanowiła wybrać się na mecz ligowy drużyny, którą kochał jej ojciec. Kobieta nie mogła spodziewać się tego, co zobaczy na murawie. Piłkarze oddali piękny hołd zmarłemu. Dalma Maradona nie mogła powstrzymać łez wzruszenia.

Dawid Kubacki zarobił w tym sezonie prawdziwą fortunę. A to dopiero dwa konkursyDawid Kubacki zarobił w tym sezonie prawdziwą fortunę. A to dopiero dwa konkursyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:


Córka Diego Maradony nie mogła powstrzymać łez, wzruszający moment

Piłkarski świat nadal opłakuje Diego Maradonę. Argentyńczyk, który przez wielu jest uważany za najlepszego piłkarza w historii, zmarł nagle w ubiegłą środę w wieku 60 lat. Wyniki sekcji zwłok wykazały, że przyczyną śmierci był ostry obrzęk płuc prowadzący do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca.

Argentyna pogrążyła się w żałobie. Prezydent tego kraju zdecydował o wystawieniu trumny z ciałem Maradony w pałacu prezydenckim i umożliwieniu rodakom odwiedzin tego miejsca. Gdy Argentyńczycy pożegnali swojego idola, spoczął on na cmentarzu Jardin de Paz.

Choć od śmierci “Boskiego Diego” minęło już kilka dni, wciąż na całym świecie piłkarze kolejnych drużyn decydują się na upamiętnienie legendy. W weekend zrobili to zawodnicy drużyny, która była wyjątkowo bliska sercu Maradony. Mowa o Boca Juniors.

Diego Maradona występował w barwach Boca Juniors na początku i na końcu swojej kariery. Nim wyruszył na podbój Europy, przywdziewał koszulkę Boca w latach 1981-1982. Później schodził z piłkarskiej sceny właśnie w tej drużynie w latach 1995-1997.

Katastrofalna wpadka znanego polskiego bramkarza. Pogrążył swoją drużynę, kibice są wściekli (FOTO)Katastrofalna wpadka znanego polskiego bramkarza. Pogrążył swoją drużynę, kibice są wściekli (FOTO)Czytaj dalej


Piłkarze Boca Juniors uczcili pamięć Diego Maradony i okazali wsparcie jego córce

W trakcie niedzielnego meczu pomiędzy Boca Juniors z Newell’s Old Boys doszło do wzruszającego momentu. Piłkarze byłego klubu Maradony przygotowali dla niego specjalną celebrację. Wszystko zaprezentowali po zdobyciu gola na 1:0.

W 12. minucie meczu prowadzenie dla Boca Juniors zdobył Edwin Cardona. Po uderzeniu z rzutu wolnego piłkarze pogratulowali sobie, a następnie ruszyli w kierunku trybun. Okazało się, że na meczu obecna jest córka Diego Maradony, Dalma.

Piłkarze Boca Juniors zaczęli bić brawo w kierunku kobiety. Okazali jej wsparcie i szacunek. Dalma Maradona nie mogła powstrzymać łez wzruszenia i rozpłakała się na oczach kamer.

Piękny gest piłkarzy Boca Juniors i emocje, jakie towarzyszyły wszystkim, nie rozproszyły ich. Zawodnicy z Buenos Aires strzelili jeszcze jednego gola i wygrali 2:0. Autorem drugiego trafienia dla Boca był ponownie Edwin Cardona.

Źródło: Twitter

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News