Cracovia
Facebook MKS Cracovia SSA
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Lipca 2020

Cracovia chce zapłacić gigantyczną karę. Klub zgłosił się z propozycją do PZPN, kwota nie mieści się w głowie

Cracovia może mieć poważne problemy w związku z korupcją, jakiej mieli dopuścić się działacze tego klubu w sezonie 2003/2004. Ekipie z Małopolski grozi odjęcie dużej liczby punktów na starcie nowego sezonu. Klub chce uniknąć kary, która uniemożliwiłaby skuteczną walkę o czołowe miejsca Ekstraklasy, dlatego postanowił wyjść z zaskakującą propozycją do Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Cracovia wciąż nie może uciec przed przeszłością. Działacze krakowskiego klubu przedstawili PZPN propozycję, która ma na celu uniknięcie kary odjęcia punktów za przestępstwa korupcyjne z sezonu 2003/2004. Chcą oni zapłacić gigantyczną grzywnę.

Skandaliczne zachowanie Mariusza Pudzianowskiego. Zwymyślał trenera, doszło do rękoczynówSkandaliczne zachowanie Mariusza Pudzianowskiego. Zwymyślał trenera, doszło do rękoczynówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Niewyobrażalna tragedia w Koszalinie. Dwoje dzieci nie żyje
 2. Anna Lewandowska nie chciała już dłużej milczeć. Przyznała się do choroby, która wpłynęła na jej życie


Cracovia ma kłopoty przez korupcję z przeszłości

Na początku czerwca Rzecznik Dyscyplinarny Polskiego Związku Piłki Nożnej Adam Gilarski przedstawił Cracovii zarzuty korupcyjne w związku z sezonem 2003/2004. Od razu pojawiła się także informacja o możliwej karze dla krakowskiego klubu. Mówiło się o karze grzywny, ale najgorszym scenariuszem jest oczywiście widmo odjęcia punktów na starcie kolejnego sezonu. “Pasy” mogłyby kampanię 2020/2021 zaczynać nawet z 15 punktami na minusie.

- Zebrany w toku postępowania wyjaśniającego materiał dowodowy, uzupełniony otrzymanym w dniu 14 maja 2020r. z Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie, pisemnym uzasadnieniem wyroku karnego z dnia 30 stycznia 2020r., zapadłego wobec Rafała R. (byłego członka Rady Nadzorczej klubu piłkarskiego Cracovia) oraz Jacka P. (byłego sędziego piłkarskiego i kibica Cracovii) wskazują – w opinii Rzecznika Dyscyplinarnego – na odpowiedzialność Klubu za czyny korupcyjne sprzed ponad 15 lat. Klubowi Cracovia grozi kara w postaci ujemnych punktów oraz kara finansowa - mogliśmy przeczytać w komunikacie PZPN.

Robert Lewandowski szczerze o transferze do Realu. Napastnik złożył ważną deklaracjęRobert Lewandowski szczerze o transferze do Realu. Napastnik złożył ważną deklaracjęCzytaj dalej


“Pasy” chcą zapłacić fortunę, by uniknąć kary odjęcia punktów

Celem Cracovii jest walka o najwyższe lokaty w PKO Ekstraklasie, dlatego kara odjęcia punktów jest dla władz klubu nie do przyjęcia. Jak poinformował dziennikarz “Przeglądu Sportowego” Antoni Bugajski, Krakowianie przygotowali dla PZPN propozycję swego rodzaju ugody. Są oni skłonni poddać się karze finansowej w ogromnej wysokości. Z informacji Bugajskiego wynika, że Cracovia jest w stanie zapłacić karę w wysokości nawet miliona złotych! Pozostaje czekać, jak odniesie się do tej propozycji Adam Gilarski. Decyzję co do kary dla “Pasów” poznamy w najbliższych tygodnia.

Źródło: "Przegląd Sportowy"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 5 tys. zł do wzięcia. Dziś rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać
  2. Podatek od smartfonów czyli opłata reprograficzna. Andrzej Duda zabrał głos w tej sprawie
  3. Zjawiskowo piękna gwiazda sportu pokazała się bez ubrań na Instagramie. Wygląda jak milion dolarów (FOTO)
  4. Gol roku w meczu Juventusu. Bramkarz tylko stał i się patrzył, czapki z głów (WIDEO)
  5. Zatrważające słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, nie zabrakło bardzo mocnego przesłania
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News