Cracovia
wikipedia.com/soccer.ru
Autor Mateusz Wysokiński - 11 Lutego 2020

Kibice nie mogą w to uwierzyć. Piłkarz Cracovii skazany za korupcję

Cracovia została ostatnimi czasy obarczona zarzutami w związku z korupcją. Drużyna Pasów może zostać ukarana, ale na jaw wychodzą nowe szczegóły w sprawie zamieszania związanego z piłkarzami "Pasów". Jeden z zawodników klubu z Krakowa miał być znaczącą postacią w procederze mafii bukmacherskiej, która obstawiała mecze. Jego sprawą zajęła się prokuratura, FIFA oraz czeski związek piłki nożnej.

Cracovia była ostatnimi czasy na ustach wszystkich kibiców w Polsce. Klub z Małopolski ma udowodnione, że przed laty parał się procederem korupcyjnym, kiedy jeszcze starał się o udział w piłkarskiej Ekstraklasie. Teraz na jaw wyszło, że jeden z piłkarzy Pasów dokonywał korupcji. Jego sprawa powiązana jest ze skandalem ustawiania meczów przez azjatyckich bukmacherów, a sam zawodnik miał być kluczową postacią procederu. FIFA i prokuratura zaczęły dochodzenie w tej sprawie.

Niepokojące doniesienia z Berlina. Trener Krzysztofa Piątka podał się do dymisjiNiepokojące doniesienia z Berlina. Trener Krzysztofa Piątka podał się do dymisjiCzytaj dalej

Cracovia zmaga się z podejrzeniami o korupcję. Piłkarz Pasów został skazany

Zawodnikiem, który miał dokonywać przestępstw na tle korupcji jest czeski środkowy obrońca David Jablonsky. Piłkarz, który przeszedł do Cracovii w te wakacje z Lewskiego Sofia był zamieszany w ustawianie meczów w pierwszej ligi czeskiej. Zawodnik swoich przestępstw miał dokonywać w barwach TK Teplice, którego to jest wychowankiem. Obrońca był w stałym kontakcie z azjatycką mafią, która oferowała mu pieniądze za pomoc w ustawieniu meczów.

Czeska prokuratura zbadała sprawę i doszła do wniosku, że Czech był czołową postacią gangu. Zawodnik Pasów został skazany na karę półrocznego więzienia, jednak możliwe, że już nigdy nie pojawi się na boiskach. FIFA i czeski związek piłkarski dążą do dożywotniej dyskwalifikacji piłkarza Cracovii.\

Oficjalnie. Legia Warszawa ma nowego piłkarza. Klub z Warszawy potwierdził zatrudnienie gwiazdoraOficjalnie. Legia Warszawa ma nowego piłkarza. Klub z Warszawy potwierdził zatrudnienie gwiazdoraCzytaj dalej

Nieudany zakup Cracovii

Nie da się ukryć, że czeski piłkarz był znaczącą postacią dla Cracovii, która walczy w tym roku o tytuł mistrzowski. Piłkarz wsławił się dobrą grą w Czechach, Rosji i Bułgarii, stąd też Michał Probierz wierzył w umiejętności piłkarza.

Niestety, zalecenia czeskiej prokuratury mogą sprawić, że obrońca już nie pojawi się na boiskach Ekstraklasy, w związku z czym Probierz nie będzie mógł skorzystać z jego gry w kontekście zdobycia historycznego mistrzostwa Polski.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News