Cracovia Korupcja kara
Instagram - MKS Cracovia
Autor Łukasz Kowalski - 16 Czerwca 2020

Cracovia poniesie karę za korupcję. Są dwie możliwości, obie wyjątkowo dotkliwe dla klubu

Cracovia Kraków niedługo może zostać ukarana za swoją działalność korupcyjną. Sprawa dotyczy spotkań z sezonu 2003/2004, w którym krakowianie wrócili do Ekstraklasy. Rzecznik dyscyplinarny złożył wniosek o ukaranie klubu. Właściciele Cracovii chcą się poddać dobrowolnej karze.

Cracovia Kraków dwa tygodnie temu usłyszała zarzuty dotyczące kilkunastu spotkań w sezonie 2003/2004. Sprawa dotyczy aż 19 spotkań na poziomie I ligi. Cracovia w sezonie 2003/2004 zajęła 3 miejsce w tabeli drugiej klasy rozgrywkowej, wyprzedzając czwarty GKS Bełchatów tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. "Pasy" do najwyższej klasy rozgrywkowej awansowały po wygranej w barażach z Górnikiem Polkowice.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Artur Szpilka pobił znanego polityka. Wszystko uchwyciły kamery (WIDEO)
  2. Są ofiary i setki rannych. Porażająca tragedia na autostradzie. Światowe media są wstrząśnięte doniesieniami z Chin
Cristiano Ronaldo chce odejść z Juventusu. Zaskakujący faworyt do sprowadzenia PortugalczykaCristiano Ronaldo chce odejść z Juventusu. Zaskakujący faworyt do sprowadzenia PortugalczykaCzytaj dalej

Cracovia odpowie za korupcję

Na początku czerwca Rzecznik Dyscyplinarny PZPN Adam Gilarski postawił Cracovii zarzuty dotyczące korupcji. - Zebrany w toku postępowania wyjaśniającego materiał dowodowy, uzupełniony otrzymanym w dniu 14 maja 2020r. z Sądu Rejonowego dla Krakowa - Krowodrzy w Krakowie, pisemnym uzasadnieniem wyroku karnego z dnia 30 stycznia 2020r., zapadłego wobec Rafała R. (byłego członka Rady Nadzorczej klubu piłkarskiego Cracovia) oraz Jacka P. (byłego sędziego piłkarskiego i kibica Cracovii) wskazują - w opinii Rzecznika Dyscyplinarnego - na odpowiedzialność Klubu za czyny korupcyjne sprzed ponad 15 lat. Klubowi Cracovia grozi kara w postaci ujemnych punktów oraz kara finansowa - napisano w komunikacie.

W poniedziałek Gilarski złożył do Komisji Dyscyplinarnej wniosek o ukaranie klubu. Cracovia już wcześniej postanowiła złożyć wyjaśnienia w tej sprawie. - Skierowaliśmy pismo wyjaśniające do rzecznika dyscyplinarnego. Jednak do czasu zakończenia postępowania nie zamierzamy tego komentować. - przekazał mediom rzecznik prasowy klubu, Przemysław Staniek.

Wstrząsające doniesienia o patogwieździe FAME MMA. Omal się nie wykończyłaWstrząsające doniesienia o patogwieździe FAME MMA. Omal się nie wykończyłaCzytaj dalej

Dotkliwe kary dla Cracovii

Jak donosi Interia, klub chce jak najszybciej rozwiązać tę sprawę. W ostatnich latach jest to jeden z czołowych klubów ekstraklasy, bijący się o grę w europejskich pucharach. Dobra wiadomość dla klubu jest taka, że PZPN podjął decyzję, że za czyny korupcyjne sprzed czerwca 2005 r. będzie karał jedynie do końca czerwca 2009 r. Klubowi nie grozi zatem degradacja.

Władze Cracovii postanowiły, że dobrowolnie poddadzą się karze. Wcześniej spekulowano, że klub może otrzymać aż 30 ujemnych punktów na początku przyszłego sezonu, a także pół miliona złotych grzywny. Według informacji podanych przez Interię klub chce zapłacić milion złotych grzywny, aby uniknąć odjęcia punktów na początku przyszłego sezonu.

Nie wiadomo jakie stanowisko zajmie Komisja Dyscyplinarna, ale w przeszłości każdy klub skazany za korupcję otrzymywał karę grzywny, degradacji i odjęcia punktów. W przypadku Cracovii wiadomo, że degradacji do niższej ligi nie będzie. Klub zatem otrzyma albo wysoką karę finansową, albo grzywnę wraz z ujemnymi punktami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca zapłaci nawet 500 zł w czasie burzy. Mandatu trudno uniknąć, ale jest sposób
  2. Chińczycy chwalą się, że stworzyli skuteczną szczepionkę. "Po podaniu naszej szczepionki pojawiają się przeciwciała"
  3. Reprezentant Polski skończył karierę. Grał z kadrą na Euro, mamy oficjalny komunikat
  4. Dawid Janczyk wyrzucony z kolejnego klubu. Wymowny komentarz zespołu
  5. Straszliwa kontuzja znanego gwiazdora. Nagranie tylko dla ludzi o mocnych nerwach (WIDEO)
  6. Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News