Cracovia
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Grudnia 2020

Kara dla właściciela Cracovii stała się faktem. Decyzja zapadła, wszystko przez mecz z Wisłą

Cracovia najbliższy mecz ligowy rozegra w sobotę z Lechią Gdańsk, jednak nadal ciągną się za nią echa skandalu z meczu derbowego z Wisłą Kraków. Wszystko za sprawą skandalicznego zachowania prezesa klubu Janusza Filipiaka i wiceprezesa Jakuba Tabisza. Panowie w wulgarny sposób obrażają sędziego Daniela Stefańskiego. Teraz Komisja Ligi nałożyła na nich karę.

  • Komisja Ligi nałożyła karę na prezesa i wiceprezesa Cracovii
  • Panowie dopuścili się skandalicznego zachowania podczas meczu Ekstraklasy z Wisłą Kraków
  • Janusz Filipiak i Jakub Tabisz wulgarnie obrażali sędziego Daniela Stefanskiego

Cracovia poznała właśnie wyrok Komisji Ligi, która wzięła pod lupę zachowanie prezesa Janusza Filipiaka, a także wiceprezesa Jakuba Tobiasza z derbowego meczu z Wisłą Kraków. Działacze “Pasów” w wulgarny sposób zaatakowali arbitra Daniela Stefańskiego. Obaj panowie nie unikną kary za skandaliczne zachowanie.


Cracovia poznała kary dla prezesa i wiceprezesa za skandaliczne zachowanie podczas meczu

Ostatni mecz derbowy pomiędzy Cracovią a Wisłą Kraków na długo zapadnie w pamięci kibiców Ekstraklasy. Niestety nie za sprawą poziomu sportowego, jaki zaprezentowały obie drużyny, a skandalu, jaki wybuchł za sprawą zachowania działaczy “Pasów”.

Prezes Janusz Filipiak i wiceprezes Jakub Tabisz zaczęli w wulgarny sposób krzyczeć do arbitra tego spotkania, czyli Daniela Stefańskiego. Panom nie spodobała się decyzja sędziego o przyznaniu rzutu karnego dla Wisły Kraków w 61. minucie meczu.

TVP Sport opublikowało nagranie, na którym wyraźnie słychać, jakie przekleństwa Filipiak i Tobiasz kierowali pod adresem arbitra. - Bucu, sprawdź teraz VAR! - krzyczał Tabisz. - VAR! VAR! Ty ch***! Ty ch***! Ty ch***! - krzyczał natomiast Filipiak.

Robert Lewandowski odbierze dziś nagrodę dla najlepszego piłkarza świata? Polskie media dotarły do przeciekuRobert Lewandowski odbierze dziś nagrodę dla najlepszego piłkarza świata? Polskie media dotarły do przeciekuCzytaj dalej

Janusz Filipiak od razu przeprosił za swoje zachowanie i starał tłumaczyć się w mediach. Wystąpił nawet w popularnym programie Liga+ Extra na antenie Canal Plus Sport. Wówczas zaliczył jednak kolejną wpadkę.

Prezes Cracovii przed kamerami plątał się, a interweniować próbował nawet trener “Pasów” Michał Probierz. Szkoleniowiec wydzwaniał do Janusza Filipiaka, gdy ten rozmawiał z dziennikarzami. Jak zdradził prezes Cracovii, Probierz próbował mu podpowiadać, co ten ma mówić.


Filipiak i Tabisz ukarani przez Komisję Ligi

Cała sytuacja mocno odbiła się na wizerunku klubu, a właśnie poznaliśmy decyzję Komisji Ligi, która wzięła pod lupę zachowanie Janusza Filipiaka i Jakuba Tabisza. Obaj panowie zostali ukarani grzywną i naganą.

Jak podaje WP SportoweFakty, zarówno Janusz Filipiak, jak i Jakub Tabisz otrzymali karę finansową w wysokości 5 tys. złotych w zawieszeniu na sześć miesięcy. Na temat kary wypowiedział się Jarosław Poturnicki, przewodniczący Komisji Ligi.

- Przedstawiciele Cracovii przekroczyli granice dopuszczalnej krytyki, używając wulgaryzmów, de facto, w celu znieważenia sędziego zawodów. - Przedstawiciele klubu powinni mieć świadomość, iż ich wypowiedzi lub działania znieważające sędziego stanowią delikt dyscyplinarny, którego efektem są kary. Orzeczona kara nagany jest wyrazem dezaprobaty Komisji Ligi dla podobnych działań - stwierdził w rozmowie z WP SportoweFakty.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News