Cracovia
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 27 Sierpnia 2020

Cracovia żegna się z Ligą Europy. Szwedzi nie dali szans Pasom

Cracovia nie dała rady szwedzkiemu Malmoe i już w pierwszej rundzie eliminacji pożegnała się z Ligą Europy. Mecz obnażył słabości zwycięzców Pucharu Polski, którzy od pierwszego do ostatniego gwizdka byli zdecydowanie słabsi od Szwedów.

Cracovia była skazywana przez większość ekspertów na pożarcie w meczu z ekipą z liderem ligi szwedzkiej. Ekipa Jona Dahla Tomassona rozpoczęła mecz z dużym animuszem i szybko wyszła na prowadzenie i zaczęła kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń.

UEFA uhonorowała Roberta Lewandowskiego. Piękny gest federacji wobec Polaka (WIDEO)UEFA uhonorowała Roberta Lewandowskiego. Piękny gest federacji wobec Polaka (WIDEO)Czytaj dalej

1. Ministerstwo zdrowia przekazało ważną wiadomość. Każdy powinien o niej pamiętać
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Przed chwilą się zaczęło. Żywioł bezlitośnie uderzył w Polskę, gigantyczne zniszczenia

Cracovia zaskoczona na samym początku. Później wcale nie było lepiej

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli krakowian. Już w 1. minucie gry po szybkim wznowieniu gry z autu na listę strzelców wpisał się napastnik Malmoe Jo Inge Berget. Kilka minut później Cracovia odpowiedziała groźną akcją, którą strzałem zakończył Florian Loshaj, jednak uderzenie Kosowianina zostało zablokowane. Z kolei w 9. minucie Malmoe doszło do kolejnej okazji strzeleckiej. Na szczęście dla zdobywców Pucharu Polski, rywale przestrzelili.

Malmoe nie zadowoliło się szybko zdobytym prowadzeniem i stale parło do przodu. Przed dobrą okazją stanął Isaac Kiese Thelin, ale nie trafił z 16. metra. W 19. minucie błysnęła z kolei Cracovia - po strzale Marcosa Alvareza piłka wpadła do siatki, ale sędzia dopatrzył się spalonego i anulował gola. W kolejnych akcjach piłkarze Malmoe raz po raz dochodzili do sytuacji strzeleckich, a Lukas Hrosso musiał uwijać się jak w ukropie. W 44. minucie słowacki golkiper nie miał już nic do powiedzenia - niepilnowany w polu karnym Soren Rieks bez problemów trafił do siatki.

Piast Gliwice z awansem w kwalifikacjach Ligi Europy. Kapitalny gol i solidna gra Polaków (WIDEO)Piast Gliwice z awansem w kwalifikacjach Ligi Europy. Kapitalny gol i solidna gra Polaków (WIDEO)Czytaj dalej

Druga połowa bez historii

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Szwedzi wciąż przeważali, a Cracovia nie mogła znaleźć sposobu na defensywę Malmoe. Kilka razy lewą flanką z piłką popędził Mateusz Wdowiak, ale jego rajdy nie przyniosły bramki kontaktowej. Podopieczni Jona Dahla Tomassona rozsądnie utrzymywali się w posiadaniu piłki i, gdy nadarzyła się okazja, groźnie atakowali.

W końcówce gracze "Pasów" postawili wszystko na jedną kartę i ruszyli do ataku. Krakowianom udało się oddać kilka strzałów, ale żaden z nich poważnie nie zagroził bramce Malmoe. Porażka 0:2 oznacza koniec europejskiej przygody dla ekipy Michała Probierza w tym sezonie.

5. Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Jej nowe zdjęcie łamie przyjęte kanony (FOTO)