Cracovia
pl.wikipedia.org/Piotr Drabik/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.pl/zmiana rozmiaru
Autor Aleksy Kiełbasa - 28 Lipca 2020

Właściciel Cracovii sam zaproponował karę dla klubu, a później stwierdził, że jest niesprawiedliwa

Cracovia poniesie kare finansową za swoje dawne działania korupcyjne sprzed ponad 15 lat. Prezes Pasów, profesor Janusz Filipiak, kilka dni temu złożył propozycję, jaką karę może ponieść jego klub. Teraz uważa, że kara jest niesprawiedliwa, ale w rozmowie z sport.pl tłumaczy również, dlaczego zgodził się na takie rozwiązanie sprawy.

Cracovia musi ponieść karę finansową za ustawianie meczów w sezonie 2003/04. Pasy w tym czasie występowały w ówczesnej drugiej lidze, czyli na zapleczu Ekstraklasy. Jej włodarze mieli czas na zastanowienie się, jaki wymiar kary klub może przyjąć. W negocjacje włączył się prezes Janusz Filipiak, który dał swoją propozycję. Ostatecznie jego klub zapłaci milion złotych kary, a piłkarze rozpoczną zmagania w nowych rozgrywkach z ujemnymi 5 punktami. Jak profesor Filipiak przyznaje na łamach sport.pl, kare jest jednak niesprawiedliwa. Warto podkreślić, że Pasy nie były jeszcze wówczas w jego rękach.

Janusz Filipiak o karze dla Cracovii, którą sam zaproponował: "Ta kara jest niesprawiedliwa" (za https://t.co/eQvyjQSzIk).


Nie mógł zaproponować sprawiedliwej?

— Krzysztof Stanowski (@K_Stanowski) July 27, 2020

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Minister Szumowski postawił sprawę jasno. Wielu Polaków nie może uwierzyć
  2. Wielka tragedia młodego gwiazdora. Jego 22-miesięczna córeczka nie żyje, przegrała z rakiem
  3. Rezerwacje lotów i wycieczek zostały anulowane. Władze europejskiego państwa podjęły zaskakującą decyzję

Cracovia płaci za grzechy z przeszłości

Janusz Filipiak w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem przyznaje, że kara dla Cracovii nie jest sprawiedliwa, bowiem w przeszłości GKS Bełchatów poniósł mniejsze straty, za podobne przewinienia.

- Nie, kara jest niesprawiedliwa. Kilka lat temu GKS Bełchatów w podobnej sytuacji dostał pół miliona kary i nie miał karnych punktów. Ale rozumiem to, my jesteśmy bardziej medialnym klubem niż ówczesny Bełchatów i inne były oczekiwania – powiedział prezes Pasów.

Jednak dla profesora Filipiaka najważniejsze było to, aby odciąć się od przeszłości.

- Pozbywamy się problemu tych wszystkich plotek, dodawania dziwnych kontekstów, szeptania. To nas skłoniło do kompromisu. Tak długo to już wisiało, trzeba było to zakończyć. Negocjacje były długie, trudne – zaznaczył Fillipiak.

Żona Kamila Stocha zdradziła, co robi z mężem. Polski skoczek jest prawdziwym szczęściarzem (FOTO)Żona Kamila Stocha zdradziła, co robi z mężem. Polski skoczek jest prawdziwym szczęściarzem (FOTO)Czytaj dalej

Oczekiwania co do wysokości kary były ogromne

Prezes Cracovii podkreśla, że rozumie presję środowiska związaną z wysokością kary dla jego klubu i zaznaczył, że Pasy stać na to, aby zakończyć tę sprawę w taki sposób.

- Nie mam z tym ani problemu intelektualnego, ani emocjonalnego, że nasi rywale chcieli widzieć Cracovię ukaraną surowo i że wykorzystują ten wątek w rozgrywkach z nami. To normalne. Chcemy grać o wysokie cele, ogłaszamy to, dokumentujemy to wynikami. Stać nas na to, piłkarsko i finansowo, by zamknąć sprawę na tym poziomie. I odciąć się od przeszłości. Tej szemranej propagandy miałem już dość. Lepiej wyjść i mieć to za sobą niż tkwić i liczyć na łagodniejszą karę - powiedział profesor Filipiak.
Cracovia w minionym sezonie wreszcie, po 72 latach, odniosła sukces. Pasy tryumfowały w rozgrywkach Puchary Polski na który zostały rzucone wszystkie siły. Teraz klub z Krakowa chce powalczyć w Europie.

Właśnie dzisiaj zaczęliśmy ciężką pracę nad tym, żeby ściągnąć lepszych zawodników i utrzymać tych najlepszych. Kilkanaście maili dzisiaj przyszło do mnie w tej sprawie i tak będzie przez trzy-cztery miesiące – komentuje prezes Cracovii.

Źródło: sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktor znany z seriali na TVP i Polsacie. Zmarł w wyniku zapalenia płuc
  2. Bankomat przy aptece był niedopuszczalny. Błąd WIF kosztował 3 lata
  3. Gdy rzeka wpływa do oceanu. Niesamowity widok ujścia rzeki Fraser
  4. Szokujące doniesienia z Hiszpanii. Leo Messi wściekły na Barcelonę, może odejść z Hiszpanii
  5. Awantura po awansie Widzewa. Kibice Łodzian wygwizdali, wyklinali i poniżyli swoich piłkarzy, potrzebna była interwencja policji
  6. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał wielki rodzinny dramat. Jego ojciec krzywdził go i matkę w najgorszy sposób
  7. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News