David Jablonsky
PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 15 Września 2020

Jablonsky jednak zawieszony za korupcję. To koniec kariery piłkarza Cracovii?

Piłkarz Cracovii, David Jablonsky został ostatecznie ukarany za swoje korupcyjne działania z 2012 roku. Pauza czeskiego obrońcy może nawet zakończyć jego karierę, a jego dni w Krakowie wydają się być policzone, bo w tym roku już na pewno nie pojawi się na boisku. Oznacza to duży ból głowy dla Michała Probierza, bowiem linia defensywna jego drużyny totalnie się posypała w trakcie ostatnich dni.

W 2018 roku David Jablonsky został zawieszony na półtora roku i ukarany grzywną. Powód? Działania korupcyjne. Takich obecny piłkarz Cracovii miał dopuścić się kiedy był zawodnikiem FK Teplice w 2012 roku. Udowodniono mu ustawienie co najmniej 5 spotkań i angażowania w swoje działania innych zawodników. Wówczas Czech miał 20 lat. Jednak obrońca złożył odwołanie i dzięki temu mógł w lipcu zeszłego roku dołączyć do drużyny prowadzonej przez Michała Probierza. Co ciekawe w listopadzie 2019 r. apelacja została odrzucona, a wyrok podtrzymano. Mimo to Jablonsky mógł nadal być aktywnym graczem, bowiem od 2016 nie znajduje się w strukturach czeskiego związku piłki nożnej... który do tej pory nie mógł go za ten czyn ukarać.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Córka Adama Małysza pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, niesamowity widok (FOTO)
  2. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę
Córka Adama Małysza pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, niesamowity widok (FOTO)Córka Adama Małysza pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, niesamowity widok (FOTO)Czytaj dalej

Czesi zgłosili się do FIFA. David Jablonsky poniesie karę

Nie wiadomo dlaczego, ale czeska federacja do tej pory nie zgłosiła się do FIFA, która mogłaby bez problemu pomóc w wyegzekwowaniu kary dla Davida Jablonskiego. Dopiero gdy na początku tego roku media naszych południowych sąsiadów wróciły do tematu, związek zwrócił się z pomocą do światowej federacji piłkarskiej. FIFA może nałożyć karę nawet pięcioletniego zakazu gry na 28-letniego obrońcę. Tak długi rozbrat z piłką nożną zawodnika Cracovii może być niemal równoznaczny z końcem jego kariery. W drużynie Pasów Czech już na pewno nie zagra, ponieważ na razie jest zawieszony na co najmniej półtora roku.

Justyna Żyła podała przepis na przepyszny sernik. Fani są zachwyceni, prawdziwy przysmakJustyna Żyła podała przepis na przepyszny sernik. Fani są zachwyceni, prawdziwy przysmakCzytaj dalej

Duży problem Cracovii. Brakuje stoperów

Taki obrót spraw nie jest zdecydowanie na rękę Michałowi Probierzowi. Trener Cracovii ma potężny ból głowy, bowiem w ostatnich dniach jego linia defensywna przeszła ze stanu względnego bezpieczeństwa do totalnej rozsypki. O ile z bokami obrony nie ma problemów, o tyle na dobrą sprawę stoperami opiekun Pasów niemal nie dysponuje. Na początki sieprnia drużynę opuścił Niko Datković, w ostatnich dniach odszedł też Michał Helik, a Ołeksij Dytiatjew doznał poważnej kontuzji i w tym roku już nie zagra. W związku z zawieszeniem Davida Jablonskiego, Probierz ma w swojej kadrze tylko jednego stopera, którym jest Ivan Marquez. W ostatnim meczu obok niego zagrał Dawid Szymonowicz, który nominalnie jest defensywnym pomocnikiem i właśnie na tej pozycji czuje się najlepiej. Zatem krakowianie muszą szukać wzmocnień, bowiem z tak niekompletnym składem daleko nie zajdą.

Źródło: weszło.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obecnie 1,7 mln Polaków ma dostać 2800 zł. We wtorek Rada Ministrów zajmie się sprawą
  2. Dziwne dźwięki po niewidocznej części Księżyca. Ogromna tajemnica NASA
  3. Anna Lewandowska błaga o pilną pomoc. Sytuacja jest dramatyczna, chodzi o życie i zdrowie tysięcy ludzi
  4. Wielka gwiazda przekazała tragiczne informacje. Zmarła jej córka, tysiące osób w żałobie
  5. Ile zarabia Kamil Stoch? Kwota nie mieści się w głowie, kosmiczne pieniądze, o jakich Polacy mogą pomarzyć
  6. Przez przypadek odkryto skarb z okresu II RP. Historia tego miejsca przyprawia o dreszcze

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News