Rafa Lopes i Mateusz Wdowiak
facebook.com/mkscracovia
Autor Aleksy Kiełbasa - 28 Maja 2020

Cracovia ma nowego kapitana

Po głośnych zatarciach dotyczących pensji, Janusz Gol ostatecznie nie będzie dalej kapitanem Cracovii. Piłkarz nie zgodził się na obniżkę pensji, a teraz ponosi tego konsekwencje. O decyzji klubu poinformował Mateusz Miga ze sport.tvp.pl

O kwestii zmiany warunków umowy Janusza Gola z klubem było dosyć głośno. Kapitan Cracovii, jako jedyny w zespole nie chciał się zgodzić na obniżenie swojego wynagrodzenia. Już ponad miesiąc temu trener Pasów Michał Probierz, zapowiedział, że 34-letni pomocnik poniesie konsekwencje swojej decyzji. Opiekun drużyny wprost powiedział, że Gol może z opaską kapitana się pożegnać.

Poważny wypadek polskiego gwiazdora. Luksusowe auto trafi na złom, znamy stan zdrowia piłkarza (FOTO)Poważny wypadek polskiego gwiazdora. Luksusowe auto trafi na złom, znamy stan zdrowia piłkarza (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol

Cracovia: Janusz Gol wydał oświadczenie

Klub poinformował opinię publiczną o tym incydencie, po tym jak informacje w kwestii zmniejszenia zarobków musiała dementować żona piłkarza. Według Michała Probierza oraz Janusza Filipiaka, tylko Gol nie zgodził się na obniżkę pensji i dodatkowo zarzucili ówczesnemu kapitanowi brak poczucia odpowiedzialności za drużynę. Pomocnik Pasów następnie wydał oświadczenie, w którym oznajmił, że klub nie mówi całej prawdy.

W oświadczeniu Gol pisał, że nie podjął jeszcze decyzji, co do wynagrodzenia i powiedział, iż kieruje się dobrem swojej drużyny. Piłkarz podkreślał, że w obliczu pandemii starał się reprezentować wspólne stanowisko, a w konsekwencji wynegocjować lepsze warunki dla całego zespołu. Dodał, że nie mógł się zgodzić na propozycję klubu i obniżkę pensji o 50%, gdyż początkowo nie wszyscy godzili się na takie rozwiązanie. Pomocnik był zszokowany, że klub negocjuje z każdym zawodnikiem warunki kontraktu indywidualnie z pominięciem propozycji, jaką wystosowała drużyna. Na koniec były kapitan Pasów dodał:

„Oświadczam, że nie jest prawdą, że nie zgadzam się na obniżenie mojego wynagrodzenia o 50%, moją propozycję przekazałem władzom Klubu. Żywię ogromną nadzieję, że władze MKS Cracovia umożliwią mi zawarcie porozumienia i będę mógł znów aktywnie przewodzić mojemu Zespołowi.”

Adam Małysz otrzymał medal. Wyróżnienie ma związek z jego religiąAdam Małysz otrzymał medal. Wyróżnienie ma związek z jego religiąCzytaj dalej

Nowy kapitan Cracovii

Koniec końców nowym kapitanem Pasów został Rafa Lopes, o czym poinformował Mateusz Miga, dziennikarz sport.tvp.pl. Portugalczyk występuje na pozycji napastnika, a do drużyny dołączył w lipcu 2019 roku.

To bardzo doświadczony piłkarz i dobry duch drużyny. Uznałem, że najlepiej nadaje się na kapitana – powiedział Probierz dla “WP SportowychFaktów”. W obecnych rozgrywkach 28-latek był autorem ośmiu goli i zanotował dwie asysty.

Lopes jest drugim zagranicznym piłkarzem Cracovii prowadzonej przez Michała Probierza. Pierwszym był Miroslav Covilo, który w burzliwych okolicznościach rozstał się z zespołem z Krakowa. Portugalczyk to najlepszy strzelec Pasów w tym sezonie. Do tej pory Rafa Lopes uzbierał 8 trafień, a dwa razy asystował przy bramkach kolegów.

Trudno powiedzieć jaki los czeka teraz Janusza Gola. Z pewnością ta sytuacja nie wpłynęła dobrze na postrzeganie piłkarza, do którego postawy na boisku nie można było mieć zarzutów. Choć Michał Probierz podczas wczorajszej wizyty w „Kanale Sportowym” powiedział, że pomocnik zostanie uwzględniony w kadrze drużyny na najbliższe spotkania, to nie wiadomo, czy Gol wybiegnie na boisko. Na razie nie ma informacji na temat tego, czy obie stronu doszły do konsensusu, ale możliwe, iż pomocnika Cracovii czekają teraz niełatwe tygodnie.

Źródła: WP Sportowe Fakty, Kanał Sportowy, pilkarskiswiat.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News