Cristiano Ronaldo gole
ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 20 Grudnia 2020

Niesamowite osiągnięcie Cristiano Ronaldo. Zapisał się w historii, aż trudno uwierzyć w jego wynik

Cristiano Ronaldo na zakończenie roku pokazuje się z fantastycznej strony. Portugalczyk po raz kolejny pokazuje, że wiek dla niego to tylko liczba. 35-latek w meczu z Parmą strzelił dwie bramki, a jego Juventus Turyn wygrał 4:0. Dzięki tym trafieniom Ronaldo wyprzedził Roberta Lewandowskiego po względem liczby ligowych goli strzelonych w roku kalendarzowym. Do tego wyrównał osiągnięcie sprzed prawie 60 lat.

⦁ Cristiano Ronaldo po raz kolejny został bohaterem Juventusu Turyn
⦁ 35-letni Portugalczyk śrubuje kolejne rekordy strzeleckie
⦁ Ronaldo został najskuteczniejszym piłkarzem 2020 roku w Europie
⦁ Zawodnik Juventusu Turyn prowadzi w wyścigu o koronę króla strzelców Serie A

Cristiano Ronaldo znów znalazł się na ustach całego świata. Portugalczyk pokazał, że znajduje się w fenomenalnej formie i poprowadził Juventus Turyn do zwycięstwa 4:0 na Parmą. Sam strzelił dwie bramki.

Juventus Turyn w sobotnim meczu strzelanie rozpoczął w 23. minucie. Wynik spotkania otworzył Dejan Kulusevski po podaniu Alvaro Moraty. Trzy minuty później Hiszpan miał już dwie asysty na koncie. Tym razem jego dogranie na gola zamienił Ronaldo.

Cristiano Ronaldo z wyrównał kolejne strzeleckie osiągnięcie

Pierwsze sobotnie trafienie Portugalczyka było szczególnej urody. Morata zacentrował w pole karne, a Ronaldo w swoim stylu zawisł wysoko nad obrońcami i strzałem głową podwyższył prowadzenie w meczu.

Na kolejnego gola Portugalczyka w meczu z Parmą kibice nie musieli długo czekać. Ronaldo ponownie wpisał się na listę strzelców zaraz po przerwie. Gwiazdor Starej Damy wykończył idealne podanie od Aarona Ramseya.

Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o wielkiego PolakaGdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o wielkiego PolakaCzytaj dalej

Jeszcze kilka minut przed końcem spotkania wynik ustalił Morata, ale tego trafienia z boiska Ronaldo już nie widział. Andrea Pirlo dał Portugalczykowi odpocząć i zdjął go w 82. minucie.

Wygląda na to, że Juventus Turyn pod wodzą Pirlo zaczyna wracać na zwycięską ścieżkę. Po słabszym początku sezonu piłkarze Starej Damy zaczynają odrabiać straty do czołówki. Już tylko cztery punkty dzielą ich od liderującego AC Milanu.

Ronaldo najskuteczniejszym zawodnikiem Europy w 2020 roku

Dwoma golami Ronaldo udowodnił, że wciąż należy do ścisłej światowej czołówki. Portugalczyk wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji strzelców Serie z 12. trafieniami na koncie. Jednego gola mniej ma kolejny w tym zestawieniu Romelu Lukaku, a dwa Zlatan Ibrahimović.

Statystycy wyliczyli, że dzięki trafieniom przeciwko Parmie Ronaldo wyrównał osiągnięcie jednego ze swoich wielkich poprzedników w Juventusie Turyn, Omara Sivoriego, który w 1961 roku strzelił 33 ligowe bramki.

Więcej w jednym roku kalendarzowym trafiali tylko Felice Borel i Gunnar Nordhal. Pierwszy z nich w 1933 roku trafił do siatki rywali aż 41 razy, a drugi 36 w roku 1951.

Ronaldo strzelając dwa gole Parmie, został także najskuteczniejszym piłkarzem Europy 2020 roku. Portugalczyk o jedno trafienie wyprzedził Roberta Lewandowskiego. Polak już nie będzie miał okazji do poprawienia swojego wyniku, natomiast Ronaldo jeszcze w środę zmierzy się z Fiorentiną.