Cristiano Ronaldo
instagram.com/cristiano/
Autor Aleksy Kiełbasa - 24 Września 2020

Ronaldo zarobił niewyobrażalną fortunę i to jako pierwszy piłkarz w historii

Magazyn Forbes ustalił, że Cristiano Ronaldo jest pierwszym piłkarzem, któremu udało się zarobić ponad 1 miliard dolarów. Piłkarz przekroczył ten próg dzięki kwocie 105,5 miliona dolarów, jaką uzyskał w 2019 roku.

Cristiano Ronaldo nie jest pierwszym sportowcem, który będąc aktywnym graczem przekroczył próg 1 miliarda dolarów. Wcześniej takiej sztuki dokonali m.in. legenda golfa Tiged Woods oraz pięściarz Floyd Mayweather. Trzeba jednak zaznaczyć, że obaj byli przedstawicielami dyscyplin indywidualnych w których dodatkowo można występować przez wiele lat. Portugalczyk jest zatem pierwszym zawodnikiem sportu zespołowego, któremu udało się wykręcić taki wynik.

Miliony dla Cristiano, ale i dla klubów

Zarobki Cristiano Ronaldo w trakcie jego 17-letniej kariery wyniosły do tej pory 650 milionów dolarów. Jednak te dochody wzrosną do 765 milionów dolarów w 2022 roku, kiedy Portugalczykowi wygaśnie kontrakt z Juventusem Turyn.

Jak podaje Forbes, reszta dochodów 35-letniego piłkarza pochodzi z prywatnych kontraktów reklamowych. Ronaldo w 2016 roku zawarł dożywotnią umowę z Nike. Firma odzieżowa jak do tej pory wypłaciła mu 20 milionów dolarów. Ponadto Cristiano jest twarzą takich firm jak marka szamponów Clear, producent suplementów Herbalife oraz producenta farmaceutycznego Aboot. Portugalski gwiazdor ma dodatkowo własny znak towarowy CR7, pod którym wychodzą: markowa bielizna, linia butów, perfumy, a także odzież dżinsowa. Według magazynu stanowi to jedną czwartą rocznych dochodów Cristiano Ronaldo.

Popularność Cristiano przynosi zyski nie tylko piłkarzowi. Na jego wizerunku potężne pieniądze zarabiają także kluby. Sam Juventus sprzedał już 520 tysięcy koszulek z podobizną Ronaldo, o wartości ponad 60 milionów dolarów, w pierwszych dniach, kiedy piłkarz dołączył do Starej Damy.

Cristiano Ronaldo – człowiek albo już maszyna

35-letni gwiazdor bije nie tylko rekordy finansowe. W ubiegłym sezonie Cristiano mógł pochwalić się wielkim sportowym osiągnięciem. Zawodnik Juve zpostał trzecim piłkarzem w ostatnich 60 latach Serie A, który zdobył w sezonie co najmniej 30 bramek. Poprzednio udało się to Luce Toniemu w sezonie 2005/06, kiedy strzelił 31 goli oraz jemu aktualnemu koledze z zespołu, czyli Gonzalo Higuainowi w rozgrywkach 2015/16.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News