Cristiano Ronaldo Leo Messi
JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News
Autor Piotr Bernaciak - 27 Listopada 2020

Kto jest lepszy - Leo Messi czy Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo i Leo Messi od wielu lat są na szczycie światowego futbolu. Obaj są po prostu rewelacyjni i co roku znajdują się w czołówce plebiscytu Złotej Piłki. Kibice od niemal samego początku ich rywalizacji debatują, który z nich jest lepszy.

Cristiano Ronaldo, czy może Leo Messi? Kibice z całego świata zastanawiają się, który z nich może być uznawany za lepszego zawodnika. Co ciekawe, choć obaj strzelają dziesiątki goli, charakterystyka ich gry jest diametralnie różna.

Portugalczyk od lat stawia na ciężką pracę, dzięki której jest wciąż niesamowicie wydolny i choć nie jest młodym piłkarzem, to wciąż ma jedne z najlepszych wyników na testach sprawnościowych. Argentyńczyk z kolei swoją grę stara się opierać na bajecznej wręcz technice.

Można znaleźć argumenty zarówno za wyższością Ronaldo, jak i Messiego, jednak nie da się jednoznacznie ocenić, który z nich jest lepszym zawodnikiem. Obaj spisują się świetnie i będzie tak zapewne jeszcze przez kilka lat.

Choć ostatni rok należał do Roberta Lewandowskiego, to Cristiano Ronaldo i Leo Messi wciąż należą do najlepszych w swoich ligach. W przyszłości będą musieli zejść ze sceny i ustąpić młodszym, jednak ich osiągnięcia zostaną zapamiętane na zawsze.

Kto Waszym zdaniem jest lepszy? Zachęcamy do dyskusji na naszym profilu na Facebooku.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News