Cristiano Ronaldo wysuniętym napastnikiem
Autor Piotr Bernaciak - 22 Czerwca 2019

Cristiano Ronaldo zmieni pozycję? Sarri ma nowe plany

Cristiano Ronaldo już niebawem najprawdopodobniej będzie mieć zupełnie nowe zadania na boisku. Wszystko dlatego, że Maurizio Sarri widzi dla niego inną pozycję na placu gry, co może doprowadzić do sporego zamieszania.

Cristiano Ronaldo nie jest już najmłodszym zawodnikiem, w związku z czym nie ma tyle sił, ile jeszcze kilka lat temu. Portugalczyk wciąż jest nieprawdopodobnie wydolny fizycznie, jednak z wiekiem styl jego gry zmienia się, co odnotował między innymi nowy trener Juventusu Maurizio Sarri. Włoch ma swój plan na to, jak ma grać jego nowa drużyna, w związku z czym rozpoczął już rozmowy z zawodnikami.

Jedna z nich miała dotyczyć właśnie tego, jak w najbliższym sezonie grać będzie Cristiano Ronaldo. Kapitan reprezentacji Portugalii najprawdopodobniej będzie miał zupełnie nową rolę na boisku, o czym poinformować miał go właśnie nowy trener w trakcie specjalnie zorganizowanego spotkania. Zmiana może wywołać wiele zmian w stylu gry bianconerich, który będzie wyglądać całkiem inaczej.

Cristiano Ronaldo może zmienić pozycję

Maurizio Sarri miał udać się samolotem do Portugalii, gdzie wakacje spędza Cristiano Ronaldo. Włoch podobno konsultował ze swoim zawodnikiem jego rolę w nowym systemie gry drużyny, który ma wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory. Trener widzi swojego zawodnika w całkowicie innej roli, co sprawia, że potrzebna jest jak najszybsza rozmowa z Cristiano Ronaldo.

Ronaldo namawia młodą gwiazdę na transfer do Juventusu

Teraz doświadczony snajper ma grać jako wysunięty napastnik. Do tej pory zdarzało mu się to incydentalnie, tylko w najważniejszych spotkaniach, bowiem od dawna wiadomo, że Ronaldo świetnie czuje się jako piłkarz, który ma wolną rękę od trenera co do zadań taktycznych. Portugalczyk świetnie czuł się, gdy przed nim występował jeszcze jeden snajper, tak jak Karim Benzema czy Mario Mandżukić. Teraz to właśnie on ma być głównym "żądłem" zespołu.

Cristiano zdaniem mediów miał z szacunkiem podejść do propozycji trenera i przyjąć ją, próbując się do niej zastosować już po wznowieniu treningów Juventusu. Zmiany zobaczymy w praktyce dopiero w pierwszych meczach drużyny.

Następny artykuł