Czesław Michniewicz komentuje postawę Polaków
Autor Piotr Bernaciak - 23 Czerwca 2019

Czesław Michniewicz: Zabrakło nam umiejętności i odpoczynku

Czesław Michniewicz zdecydował się na kilka słów komentarza dotyczącego postawy Polaków na mistrzostwach Europy do lat 21. Swoją opinię wygłosił na konferencji prasowej po zakończeniu meczu z Hiszpanią.

- Przegraliśmy wyścig po nasze marzenia. Przegraliśmy Igrzyska Olimpijskie i dalszy udział w turnieju mistrzostw Europy. W niedzielę wracamy do Polski. Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, członkom sztabu szkoleniowego i wszystkim osobom, które towarzyszyły tej drużynie. To był fantastyczny czas z wzlotami i upadkami. Miałem do dyspozycji fantastycznych zawodników i życzę im, żeby rozwijali się. Nie był dany nam sukces. Przegraliśmy z fantastyczną drużyną, która jest głównym kandydatem do mistrzostwa. Mają potencjał i niewiele mogliśmy z tym zrobić. Hiszpanie byli świetnie ustawieni, nie mam pretensji do swoich podopiecznych. Ciężko grać na tak wysokiej intensywności w tak krótkim czasie. Nie wszyscy mogli się zregenerować. Nie złapaliśmy odpowiedniego rytmu, organizmy odmówiły posłuszeństwa. Wywalczyliśmy dwa zwycięstwa,, ale to gorzkie sześć punktów. Na pewno nie przynieśliśmy wstydu - powiedział Czesław Michniewicz na konferencji prasowej po meczu z Hiszpanią.

- Wolałbym, żebyśmy zaczynali turniej meczem z Hiszpanią. Gralibyśmy na pełnej świeżości. Akurat to spotkanie przyszło w najtrudniejszym momencie. Czasu na regenerację było bardzo mało, mieliśmy niewielki wybór na niektórych pozycjach. Nie wszyscy zagrali tak, jakbym sobie tego życzył. Bardzo chciałem, żeby Dawid Kownacki był w pełni zdrów. Chciałem, żeby Bartek Kapustka był do mojej dyspozycji, ale jest kontuzjowany. Rywalizacja byłaby do samego końca. Zabrakło nam umiejętności, odpoczynku. Ale nie chcę szukać łatwych wytłumaczeń. Na ocenę przyjdzie odpowiedni czas. Smutno nam, bo czuliśmy się we Włoszech bardzo dobrze. Wszystko funkcjonowało na wysokim poziomie. Byliśmy w kraju, który kocha futbol. Szkoda, że musimy już wracać do Polski - dodał selekcjoner kadry U-21.

Reprezentacja Polski odpadła z Euro U-21

- Dawid Kownacki nie był w stu procentach zdrowy. Gdyby był wynik dla nas obiecujący, to skorzystalibyśmy z jego usług i wprowadzilibyśmy go do gry. Przegrywaliśmy już 0:3 i uznałem, że nie ma sensu narażać jego zdrowia. Wpuściliśmy więc Karola Świderskiego, który był zdrowy i dostał szansę udziału w tej imprezie - stwierdził nasz trener.

Oficjalnie: Gwiazda opuszcza Paris Saint-Germain! Wróci do Barcelony?

- Swoim podopiecznym życzę jak najlepiej. Chcę, żeby dalej robili krok do przodu i wkrótce trafili do pierwszej reprezentacji. Ale nie ja o tym decyduję, tylko selekcjoner. Stanowiliśmy fantastyczną drużynę, ale pewien etap się zakończył. Choć na kolejne kwalifikacje będę mógł powołać kilku zawodników z obecnej kadry, to ten zespół będzie już zupełnie inny. Do kraju możemy wracać z podniesioną głową. Ten zespół na piętnaście meczów o stawkę poniósł dwie porażki. Jedną z Portugalią w barażach i teraz z Hiszpanią. To też pokazuje klasę tej drużyny. Dziś na gorąco jednak nikt tego nie dostrzega, ale to kwestia czasu, gdy ci chłopcy zostaną docenieni - zakończył Czesław Michniewicz.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News