Michał Karbownik
Jan Bielecki/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 10 Czerwca 2020

Czy Napoli faktycznie chce Michała Karbownika?

Michał Karbownik już od dłuższego czasu wzbudza zainteresowanie zagranicznych klubów. Ostatnio poważnie mówi się, że Napoli byłoby chętne, aby sprowadzić młodego piłkarza Legii do siebie. Czy to kolejna plotka transferowa, czy włodarze klubu z Neapolu naprawdę chcą w swoim składzie kolejnego Polaka?

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Porażające osiągnięcie Roberta Lewandowskiego. Przebił samego Cristiano Ronaldo, aż trudno uwierzyć
  2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia
Gdzie oglądać mecz Wisła Płock - Śląsk Wrocław? Relacja na żywo, transmisja w tv i online [TRANSMISJA]Gdzie oglądać mecz Wisła Płock - Śląsk Wrocław? Relacja na żywo, transmisja w tv i online [TRANSMISJA]Czytaj dalej

Jeden z włoskich dziennikarzy, a konkretnie Umberto Chiarello, donosi jakoby Michał Karbownik był najbliżej Napoli, a za Polaka miały być złożone w sumie już dwie oferty. Te informacje postanowił zweryfikować Piotr Koźmiński z Super Expressu. Jaki okazał się wynik jego dochodzenia?

Klub Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego faktycznie jest zainteresowany sprowadzeniem Michała Karbownika. Natomiast, co do dwóch ofert za pomocnika Legii Warszawa, to pierwsza z nich miała opiewać na kwotę 4 milionów euro, a druga na 7 milionów. Takie informacje podają włoskie źródła Koźmińskiego.

Karbownik przedłużył całkiem niedawno, bo pod koniec maja, przedłużył kontrakt z Legią do 2024 roku. Co więcej, w umowie nie ma zawartej klauzuli odstępnego, co daje dobrą pozycję wyjściową do negocjacji dla warszawskiego klubu. Zresztą, w ostatnim odcinku Sekcji Piłkarskiej, jednego z programów sport.pl, Dariusz Mioduski, prezes Legii powiedział, że za Karbownika musi wpłynąć naprawdę duża kwota, bo na ten moment nikt przy Łazienkowskiej nie chce pozbywać się młodego piłkarza. Michałowi z wyjazdem za granice też podobno bardzo się nie śpieszy.

Porażające osiągnięcie Roberta Lewandowskiego. Przebił samego Cristiano Ronaldo, aż trudno uwierzyćPorażające osiągnięcie Roberta Lewandowskiego. Przebił samego Cristiano Ronaldo, aż trudno uwierzyćCzytaj dalej

Michał Karbownik ma oferty z Napoli?

W Legii natomiast nic na ten temat nie wiedzą. Jednakże zaznaczają, że Napoli powinno znać oczekiwania warszawskiego klubu, odnośnie kwoty za Karbownika.

"Nic o tych ofertach nie wiemy. Nikt poważny się do nas z ofertami na takim poziomie nie zgłasza. Napoli zna nasze oczekiwania" – powiedział jeden z przedstawicieli Legii Warszawa.

Jednak taka odpowiedź potwierdza, że zainteresowanie ze strony klubu spod Wezuwiusza rzeczywiście istnieje. Legia będzie jednak oczekiwała znacznie więcej pieniędzy za swojego piłkarza. Od dawna mówi się, że transfer Michała Karbownika ma być najwyższą transakcją w historii ekstraklasy. Dotychczasowy rekord, to 7 milionów euro za Radosława Majeckiego, którego ze stołecznego klubu wykupiło AS Monaco. Zatem jeśli Legia oczekuje rekordu, to Napoli musi szykować więcej gotówki.

Zatem jeśli zbierzemy wszystkie informacje w jedną całość, to można wywnioskować, że zainteresowanie pozyskaniem Michała Karbownika przez Napoli jest spore i faktycznie istnieje. Nie oznacza to jednak, że Włosi są najbardziej zdeterminowani spośród wszystkich klubów, które obserwują zawodnika Legii. Musimy się raczej przygotować, że jeszcze wiele pogłosek i rewelacji, czeka nas w kontekście wyjazdu Karbownika za granicę.

Źródła: Super Express, sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W środę Lidl będzie rozdawał słodowy trunek za darmo. Tylko pod jednym warunkiem
  2. Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak
  3. Robert Lewandowski w euforii. Kolejne dziecko przyjdzie na świat lada dzień, siostra przekazała radosną nowinę
  4. Dom Adama Małysza wygląda wprost nieziemsko. Szczęka opada na widok jego niesamowitej posiadłości wartej miliony
  5. Patogwiazda Fame MMA dodała nowe, półnagie zdjęcie. Komentarze są jednoznaczne, zdjęcie tylko dla dorosłych
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News