Piłka
pixnio.com
Autor Aleksy Kiełbasa - 29 Września 2020

Piłkarz klubu Ekstraklasy szczerze o geju w drużynie. Padły kontrowersyjne słowa

Piłkarz klubu Ekstraklasy, a konkretnie Damian Zbozień grający na co dzień w Wiśle Płock, był gościem audycji „Weszłopolscy” radia Weszło FM. Zawodnik wypowiedział w jej trakcie mocne słowa na temat obecności geja w szatni. Doświadczony obrońca wyraził się w tej kwestii jednoznaczne. „Nie do zaakceptowania” - powiedział 33-latek. Dodatkowo Zbozień zasugerował, że jeśli orientacja seksualna tego zawodnika wyszłaby na jaw, ten „musiałby iść sam rozwiązać kontrakt”.

„Weszłopolscy” to jedna z najpopularniejszych audycji radia Weszło FF. Program podsumowuje każdą kolejkę PKO Ekstraklasy i jest utrzymywany w dosyć „luźnej” atmosferze. Jego gośćmi co tydzień są piłkarze klubów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Nierzadko padają tam zdecydowane słowa. Tak też było w trakcie ostatniej odsłony „Weszłopolskich”. Jednym z gości był piłkarz Wisły Płock Damian Zbozień, który w dosadny sposób odpowiedział na pytanie dotyczące obecności geja w szatni.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  2. Kolejne województwo zakaże palenia w kominku. Szykuje się trudna zima
  3. "Polski Ken" chciałby walczyć na Fame MMA. "Może niektórym zamknąłbym te piękne buźki"
Kibol Lecha Poznań porwał mężczyznę i wywiózł za miasto. Tego, co mu zrobił, nie zapomni do końca życiaKibol Lecha Poznań porwał mężczyznę i wywiózł za miasto. Tego, co mu zrobił, nie zapomni do końca życiaCzytaj dalej

Ekstraklasa. „Gej w szatni nie do zaakceptowania”

Częścią audycji „Weszłopolscy” jest quiz „ankieta weszła z butami”, w którym gospodarze programu zadają pytania swojemu gościowi, a ten udziela na nie odpowiedzi. Jeden z nich, a konkretnie dziennikarz Weszło, Leszek Milewski, zapytał Damiana Zbozienia o obecność geja w szatni.

LM: - Gej w szatni. Nie miałbym z tym problemy czy byłoby to dla mnie nie do zaakceptowania?

DM: Nie chciałbym, to nie do zaakceptowani dla mnie. Poza tym on miałby ciężko, Gdyby to wyszło na jaw musiałby iść sam rozwiązać kontrakt. Psychicznie by tego nie wytrzymał.

Gospodarze audycji postanowili pociągnąć temat dalej. Mateusz Rokuszewski dopytał piłkarza, dlaczego zawodnik, który wyznałby, że jest gejem musiałby poprosić klub o rozwiązanie kontraktu.

MR: Ale to co? Szatnia by tak zareagowała czy z jakiego powodu musiałby rozwiązać ten kontrakt?

DM: Myślę, że szatnia nie przyjęłaby tego. To jest specyficzne środowisko. Też dużo zależy od zachowania takiej osoby.

Carlitos i jego ukochana spadli z ogromnej wysokości. Para walczy o życieCarlitos i jego ukochana spadli z ogromnej wysokości. Para walczy o życieCzytaj dalej

Piłkarz nazwał „cyrkiem” walkę LGBT o równe prawa

Mateusz Rokuszewski dopytał jeszcze Damiana Zbozienia o ewentualne dzielenie szatni z gejem w przypadku oferty z dużego europejskiego klubu.

MR: A jeśli dostałbyś propozycję z Borussi Dortmund, a tam byłby zdeklarowany homoseksualista, to odrzuciłbyś tę ofertę?

DM: Nie. Ja nie jestem homofobem i nie mam z tym wielkich problemów, ale uważam, że w szatni by to nie przeszło. Ta osoba psychicznie miałaby duży problem. Osobiście znam osoby homoseksualne i nie mam problemów, jeśli w przestrzeni publicznej zachowują się normalnie.

Piłkarz Wisły Płock wypowiedział się również na temat walki środowiska LGBT o swoje prawa.

DM: Nie lubię tego ciągłego cyrku, który robią. Gdzie ciągle wychodzą, skandują i walczą. Uważam, że żyjcie sobie spokojnie, żyjcie w swojej przestrzeni. Wtedy mi to nie przeszkadza. Natomiast jeśli chodzą, ciągle afiszują się i walcz, to pod tym kontem to jest denerwujące.

Trzeba przyznać, że Damian Zbozień wypowiedział bardzo kontrowersyjne słowa. Z jedne strony mówił, że zna i osoby homoseksualne i nie ma wobec nich nic przeciwko. Jednak gdyby piłkarz będący zadeklarowanym gejem pojawił się w szatni, to zawodnik Wisły Płock nie chciałby być w takiej sytuacji. Z pewnością jego słowa nie zostanę dobrze odebrane w wielu kręgach i mogą rozpocząć dyskusję na temat równego traktowania wszystkich piłkarzy niezależnie od orientacji seksualnej.

Ponież możecie zobaczyć całą dyskusję w trakcie audycji "Weszłopolscy" na ten temat.

Źródło: Weszło FM – audycja „Weszłopolscy”

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nietypowa kontrola policyjna. Zatrzymany kierowca nie wiedział, że jego samochód się pali
  2. Playstation 5: Rozebrał nowego pada DualSense na części i wrzucił zdjęcia do sieci. Nie uwierzysz, jak sprzęt wygląda od środka
  3. Ile zarabia Mariusz Pudzianowski? Znamy dokładne kwoty
  4. Wielka afera w polskim narciarstwie. Legenda stawia poważne zarzuty Apoloniuszowi Tajnerowi
  5. Królewskie powitanie Błachowicza w Polsce. Tak wjeżdżają tylko legendy (WIDEO)
  6. Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News