Danuta Dmowska-Andrzejuk
Ministerstwo Sportu
Autor Aleksy Kiełbasa - 31 Sierpnia 2020

Danuta Dmowska-Andrzejuk pojawiła się na gali KSW. Wiemy dlaczego

Minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk była jednym z gości na gali KSW 54. Nasza minister po raz pierwszy miała okazję na żywo oglądać zmagania zawodników MMA. Jednak nie pojawiła się tam przypadkiem. W rozmowie z portalem Onet Sport, pani Danuta Dmowska-Andrzejuk zdradziła, że odbyła pewne rozmowy na temat przyszłości amatorskiego MMA w Polsce.

Dokładnie 2 dni temu miała miejsce gala KSW54. W walce wieczoru Mateusz Gamrot pokonał jednogłośnie Mariana Ziółkowskiego, dzięki czemu obronił pas mistrza KSW kategorii lekkiej. Dobrze w debiucie wypadł również były pięściarz Izu Ugonoh, który wygrał z Quentinem Domingosem. Jednym z widzów tego wydarzenia była Danuta Dmowska-Andrzejuk. Jej obecność nie była przypadkowa, bowiem minister sportu uczestniczyła w spotkaniu na temat przyszłości MMA w Polsce.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. 30 nauczycieli na kwarantannie. Poważny problem w jednym z województw
 2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
 3. Zwołują w Polsce sztaby kryzysowe. Będzie ich 6

Danuta Dmowska-Andrzejuk po raz pierwszy była na gali KSW

W wywiadzie dla Onetu Sport, Danuta Dmowska-Andrzejuk podkreśliła, że pierwszy raz mogła obserwować zmagania zawodników MMA z wysokości trybun.

- Debiutuje w wielu sportach. W trakcie swojej kariery sportowej nie miałem na to zbyt wiele czasu. Teraz jaki minister sport nadrabiam te zaległości. I mogę uczestniczyć w takich wydarzeniach, jak gala KSW 54 – zdradziła minister sportu.

Jak się okazało, oglądanie zmagań na żywo robi zdecydowanie większe wrażenie, niż w trakcie transmisji telewizyjnej.

- Muszę powiedzieć, że na żywo to zupełnie inaczej to wygladą niż w telewizji. Pod kątem odbioru kobiety wygląda to gorzej niż w telewizji, ponieważ widać siłę tych uderzeń i to jak zawodnicy przyjmują te ciosy – wyznała Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Poważne oskarżenia wobec Mateusza Borka. Dziennikarz odpiera zarzuty PolsatuPoważne oskarżenia wobec Mateusza Borka. Dziennikarz odpiera zarzuty PolsatuCzytaj dalej

Minister sportu rozmawiała o amatorskim MMA

- My staramy się wspierać wszystkie środowiska sportowe, żeby w tych trudnych czasach pandemii koronowirusa, móc uczestniczyć w rywalizacji sportowej. Staramy się, żeby ten sport wracał, żeby utrzymać zainteresowanie różnymi dyscyplinami – powiedziała w Onecie Danuta Dmowska-Andrzeju.

Minister sportu została również została zapytana również o spotkanie, jakie odbyła wraz z dyrektorem Polsatu Sport, Marianem Kmitą i Martinem Lewandowskim (Założycielem Stowarzyszenia MMA Polska) na temat amatorskiego MMA.

- Rozmawialiśmy z MMA Polska o rozwoju amatorskiego MMA w Polsce. Chcemy uregulować pewne rzeczy. Chcemy, żeby można było tworzyć kadry, zająć się profesjonalnym treningiem, takim jak w sporcie amatorskim, takim gdzie będą zawody. Wspieram oczywiście to środowisko, mam nadzieję, że rozwój tej dyscypliny, będzie prowadził do tego, że Ci zawodnicy będą trafiali bezpośrednio do MMA – zakończyła.

Źródło Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

     1. Policjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbę
     2. Górnicy znów grożą strajkiem. Czy to koniec przywilejów dla pracowników kopalni?
     3. Anna Lewandowska zdradziła tajemnicę swojego związku z Robertem. Jej słowa powinny zapaść każdemu w pamięć
     4. Pilne informacje w sprawie zdrowia gwiazdora. Miał zmierzyć się z Polakiem, ma koronawirusa. Władze mogły zrobić tylko jedno
     5. Wielki transfer Neymara staje się faktem. Ogromne pieniądze na stole
     6. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News