Dariusz Michalczewski
TRICOLORS/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Września 2020

Dariusz Michalczewski - pierwszy polski mistrz świata w boksie zawodowym. Tygrys królował przez okrągłą dekadę

Dariusz Michalczewski do dziś jest uważany za jednego z najlepszych bokserów w historii Polski. Popularny “Tygrys”, choć nie zrobił kariery w Stanach Zjednoczonych, jak choćby Andrzej Gołota, to osiągnął wielkie sukcesy. Michalczewski przez dekadę nie miał sobie równych w kategorii półciężkiej i ponad dwadzieścia razy skutecznie bronił mistrzowskiego pasa tej organizacji. 

Dariusz Michalczewski obok Andrzeja Gołoty to najbardziej popularny polski bokser przełomu wieków. “Tygrys” robił karierę w Niemczech, które były dla niego drugą ojczyzną i najwyraźniej tamtejszy klimat mu służył, gdyż nie było na niego równych. Polak przez dekadę dominował na ringach wagi półciężkiej.

Michalczewski sięgnął po mistrzostwo świata prestiżowych organizacji WBA, WBO i IBF w tej właśnie wadze, ale pas WBO wygrywał także w kategorii junior ciężkiej. Przez 12 lat nikomu nie udało się pokonać Polaka, a ten nie unikał starć. Michalczewski aż 22 razy skutecznie bronił pasa federacji WBO, a w 2002 roku został uznany przez tę organizację “czempionem wszech czasów”.

Dariusz Michalczewski może się pochwalić niesamowitym bilansem walk zawodowych. Stoczył 50 pojedynków, z których wygrał aż 48 i 40 razy nokautował swoich rywali. Tylko dwa razy schodził z ringu pokonany. Jeszcze bardziej imponujący jest jego dorobek w boksie amatorskim. Stoczył w nim 150 walk, z czego wygrał aż 139, w tym, 89 przez nokaut. Na swoim koncie ma także tytuły mistrza Polski, mistrza Niemiec, a także mistrza Europy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  2. Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]
  3. Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakach
  4. Wielkie wzmocnienie Tottenhamu. Do Kogutów dołączy największa gwiazda na świecie, ma na koncie dwa mistrzostwa globu
  5. Hitowy transfer reprezentanta Polski na ostatniej prostej. Kluby osiągnęły porozumienie
  6. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News