dariusz Michalczewski sąd
MARCIN GADOMSKI/East News
Autor Łukasz Kowalski - 28 Października 2020

Jest wyrok ws. Dariusza Michalczewskiego. Tygrys liczył na wielkie miliony, znamy finał sprawy

Dariusz Michalczewski to wciąż jeden z najpopularniejszych byłych polskich bokserów. W ostatnim czasie odbyła się rozprawa o odszkodowanie od producenta popularnego napoju energetycznego. W prawie musiał orzekać Sąd Najwyższy. Chodziło o ogromne sumy. Michalczewski domagał się początkowo 21 milionów złotych.

Dariusz Michalczewski wciąż cieszy się w Polsce wielką popularnością. Od najmłodszych lat przejawiał wielki talent do boksu. W 1985 roku został mistrzem Polski juniorów w wadze półśredniej. Dwa lata później nie miał sobie równych podczas mistrzostw Polski seniorów w wadze lekkośredniej.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Mało kto wie, kto jest rodziną Roberta Kubicy. Tysiące Polaków nie mogą uwierzyć, czym zajmuje się jego tata
  2. Lekarze biją na alarm. Charakterystyczny objaw pozwala odróżnić Covid-19 od przeziębienia
  3. Wiadomo już, dlaczego Cezary K. został zatrzymany. Miał popełnić porażające przestępstwo, oniemieliśmy
Anna Lewandowska wybrała się na urlop w góry. Wiemy, ile kosztuje domek, który wynajęła. Ogromne zaskoczenieAnna Lewandowska wybrała się na urlop w góry. Wiemy, ile kosztuje domek, który wynajęła. Ogromne zaskoczenieCzytaj dalej

Dariusz Michalczewski domagał sie milionó odszkodowania

W sporcie amatorskim osiągał wiele sukcesów. W swojej karierze boksu amatorskiego stoczył 150 walk, z czego 139 zakończył sukcesem. W 1991 roku w Göteborgu został mistrzem Europy w wadze półciężkiej.

Jego kariera zawodowego boksera to pasmo sukcesów. W 1993 roku został mistrzem świata federacji IBF w wadze półciężiej. Później zdobył w tej samej kategorii pas mistrzowski federacji WBO. Na swoim koncie ma także pas tej samej organizacji, ale w wadze juniorciężkiej.

Przez lata był jednym z najlepszych bokserów na świecie. W swojej kolekcji ma także pasy mistrzowskie federacji WBO i IBF w kategorii półciężkiej. W 2002 roku WBO ogłosiła Michalczewskiego „czempionem wszech czasów”.

Polak w trakcie swojej kariery posługiwał się pseudonimem "Tiger". W 2003 roku na rynku pojawił się napój energetyczny, o tej właśnie nazwie. Marka produkująca napój, Food Care od początku wykorzystywała w wizerunek boksera. Michalczewski nawet wystąpił w pierwszej reklamie napoju.

Marcin Najman ruszył bronić Jasnej Góry. Obrona trwała krócej niż jego walki (WIDEO)Marcin Najman ruszył bronić Jasnej Góry. Obrona trwała krócej niż jego walki (WIDEO)Czytaj dalej

Ostateczny wyrok Sądu Najwyższego w sprawie Michalczewskiego

Sytuacja zmieniła się w 2008 roku. Wtedy fundacja boksera "Równe Szanse" zakończyła współpracę z producentami napoju i przekazała ją nowemu producentowi, firmie Maspex. Mimo to, przez kilkanaście kolejnych miesięcy Food Care korzystało z nazwy "Tiger".

Właśnie 1,5 roku spowodowało, że Michalczewski pozwał producentów do sądu. Były pięściarz domagał się od przedsiębiorstwa odszkodowania w wysokości 21 milionów złotych. Sąd Okręgowy przyznał Michalczewskiemu 2,4 miliona odszkodowania, stwierdzając, że pozwana spółka naruszyła jego dobro osobiste w postaci tego przydomka, ściśle związanego z jego nazwiskiem.

Przedsiębiorstwo złożyło apelację. "Rzeczpospolita" informuje, że Krakowski Sąd Apelacyjny całkowicie odsunął pozew, uznając, że tylko pseudonim podlega ochronie jako dobro osobiste, a określenie "Tiger" to przydomek, który nie należy tylko do Michalczewskiego".

Sprawa zakończyła się w Sądzie Najwyższym. Do niego zwrócił się Michalczewski, domagając się wspomnianej kwoty 2,4 miliona złotych. Sąd Najwyższy uznał podobnie jak Krakowski Sąd Apelacyjny. Sędziowie uznali, że przydomek nie stanowi dobra osobistego i nie podlega ochronie. Michalczewski nie otrzyma nawet złotówki odszkodowania.

- Rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego w niniejszej sprawie nie zmienia oceny prawnej, że po zakończeniu współpracy w 2010 roku, FoodCare bezprawnie sprzedawał napoje z oznaczeniem "Tiger" i robił to nielegalnie z naruszeniem jakichkolwiek zasad współpracy biznesowej - skomentował Michalczewski wyrok w oświadczeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oburzający materiał "Wiadomości" TVP o "lewackich zadymiarzach". Pasek przebił wszystko, co dotąd widzieliśmy
  2. Naukowcy z NASA aż osłupieli. Odkryli dziwny pył, wiemy skąd pochodzi
  3. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą
  4. Kapitalny gol reprezentanta Polski. Huknął jak z armaty, Polak bohaterem, Jerzy Brzęczek da mu więcej szans?
  5. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News