Darko Jevtić kapitanem Lecha
YouTube - Lech Poznań
Autor Piotr Bernaciak - 12 Lipca 2019

Darko Jevtić nowym kapitanem Lecha Poznań. Wybrali go piłkarze

Lech Poznań znacząco odmienił swoją kadrę na nadchodzący sezon. W drużynie pojawili się nowi zawodnicy, którzy wybrali nowego kapitana zespołu. Dla niektórych może on być niespodzianką.

Lech Poznań przeszedł tego lata prawdziwą rewolucję kadrową. Z zespołu odeszło kilkunastu zawodników, w tym ci, którzy stanowili o jego sile w minionych latach, czyli między innymi Maciej Makuszewski, Maciej Gajos czy Łukasz Trałka, pojawiały się również informacje o tym, że już niebawem dołączyć do nich mogą inni. Spekulowano o tym, że z Kolejorza odejść może Darko Jevtić.

Były piłkarz FC Basel najprawdopodobniej nie opuści jednak Lecha w tym okienku. Dowiedzieliśmy się, że zawodnik został obdarzony ogromnym kredytem zaufania przez cały zespół, bowiem to właśnie piłkarze zadecydowali, że pomocnik będzie kapitanem Kolejorza w nadchodzącym sezonie. Tym samym wszystkie dyskusje na temat obsady tej funkcji w Lechu ostatecznie zostały zażegnane.

Legia Warszawa ma spory problem. Poważna kontuzja napastnikaLegia Warszawa ma spory problem. Poważna kontuzja napastnikaCzytaj dalej

W poprzednim sezonie funkcję kapitana pełniło kilku zawodników, bo trenerzy Ivan Djurdjević i Adam Nawałka nie mieli przekonania co do tego, że w drużynie jest jeden zawodnik czujący się naturalnym liderem. Zamiast tego, w ekipie z Poznania opaska kapitańska wędrowała z ręki do ręki, aż w końcu doszło do momentu, w którym ostatecznie nikt nie wiedział, kto będzie odpowiadał za drużynę na boisku.

Teraz wiemy już na pewno, że osobą tą będzie właśnie Darko Jevtić. Wybór padł na niedawnym zgrupowaniu Lecha Poznań, w trakcie którego odbyło się głosowanie. To właśnie wtedy zawodnicy zdecydowali, że pomocnik będzie nowym kapitanem zespołu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News