Dawid Cygan Kostecki
Sebastian Kuczynski/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 28 Października 2020

Nowe informacje w sprawie śmierci Dawida Cygana Kosteckiego. Sąd nie miał wątpliwości

Dawid „Cygan” Kostecki zmarł 2 sierpnia 2019 roku, kiedy to odbywał karę więzienia. Jednak wokół jego śmierci pojawiło się wiele wątpliwości. Pierwotna wersja mówiła, że były pięściarz popełnił samobójstwo, w co nie mogli uwierzyć najbliżsi sportowca, a także część opinii publicznej.

Dawid „Cygan” Kostecki 20 czerwca 2017 roku poddał się dobrowolnej karze, za zarzuty dotyczące kierowania grupą przestępczą, która miała zajmować się praniem brudnych pieniędzy. Były pięściarz miał wyjść na wolność najwcześniej w 2021 roku.

Pierwotna wersja zakładała, że Kostecki popełnił samobójstwo. Jednak szybko pojawiły się spekulacje na temat zabójstwa „Cygana”.

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga wczoraj wydał prawomocny wyrok w tej sprawie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Mało kto wie, kto jest rodziną Roberta Kubicy. Tysiące Polaków nie mogą uwierzyć, czym zajmuje się jego tata
  2. Lekarze biją na alarm. Charakterystyczny objaw pozwala odróżnić Covid-19 od przeziębienia
  3. Wiadomo już, dlaczego Cezary K. został zatrzymany. Miał popełnić porażające przestępstwo, oniemieliśmy
Anna Lewandowska wybrała się na urlop w góry. Wiemy, ile kosztuje domek, który wynajęła. Ogromne zaskoczenieAnna Lewandowska wybrała się na urlop w góry. Wiemy, ile kosztuje domek, który wynajęła. Ogromne zaskoczenieCzytaj dalej

Sąd ogłosił wyrok w sprawie śmierci Dawida „Cygana” Kosteckiego

"Sąd utrzymał w mocy postanowienie Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie o umorzeniu śledztwa w sprawie doprowadzenia Dawida Kosteckiego do targnięcia się na własne życie w dniu 2 sierpnia 2019 r. na terenie Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka, a także znęcania się psychicznego i fizycznego nad nim, kiedy był pozbawiony wolności oraz niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy służby więziennej. Nic takiego nie miało miejsca" - podała PAP w środę prok. Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Podczas śledztwa przesłuchano blisko 40 świadków, łącznie z rodziną Kosteckiego. Ta była reprezentowana w trakcie procesu przez Romana Giertycha. Adwokat najbliższych „Cygana” zarzucał prokuraturze szereg uchybień procesowych i forsował, również w mediach, wersję, że zgon pięściarza był wynikiem zabójstwa.

Jednak rzecznika prokuratury przekazała, że sąd okręgowy "w ustnych motywach postanowienia podniósł, że śledztwo prowadzone było ze szczególną skrupulatnością i rzetelnością, a prokurator po zgromadzeniu obszernego materiału dowodowego podjął właściwą decyzję".

Marcin Najman ruszył bronić Jasnej Góry. Obrona trwała krócej niż jego walki (WIDEO)Marcin Najman ruszył bronić Jasnej Góry. Obrona trwała krócej niż jego walki (WIDEO)Czytaj dalej

Dowody miały jednoznacznie wykazać, jaka była przyczyna śmierci Dawida „Cygana” Kosteckiego

Dowody wskazują, że 2 sierpnia 2019 r. w pawilonie C w celi nr 20, oddziału III w Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka Dawid Kostecki wykorzystując prześcieradło jako pętlę wisielczą targnął się na własne życie. W czasie zdarzenia w celi było dwóch współwięźniów, z którymi Kostecki nie miał konfliktów. Jak wynika z zeznań więźnia, który ujawnił zdarzenie, ciało Dawida Kosteckiego ułożone było w pozycji półsiedzącej.

Biegli u Kosteckiego wykryli dwie zmiany skórne na szyi. Ponadto wykluczono możliwość powstania śladów na szyi na skutek użycia paralizatora, igły lub strzykawki. Również w trakcie przeszukania celi oraz współosadzonych nie znaleziono żadnych niebezpiecznych przedmiotów. „Cygan” nie miał żadnych urazów ani śladów, które wskazywałyby na walkę bądź obronę.

Badania wykazały za to obecność leków w stężeniach terapeutycznych. Leki zostały przepisane przez lekarza psychiatrę 19 lipca 2019 r. w związku ze stanem depresyjnym pokrzywdzonego, jego problemami ze snem oraz obniżonym łaknieniem. Eksperci jednoznacznie stwierdzili, że zmarł w wyniku ucisku pętli zawiązanej na jego szyi.

Zdaniem posłów PO-KO, którzy kierowali do prokuratora generalnego pytania o okoliczności śmierci Kosteckiego, istniały przesłanki, że doszło do zabójstwa świadka w sprawie tzw. afery podkarpackiej. Prokuratura jednak zdementowała te informacje.

"W swoich zeznaniach Dawid Kostecki nigdy nie wskazał, aby znani politycy i urzędnicy państwowi korzystali z usług podkarpackich agencji towarzyskich" - podkreśliła na łamach PAP, prok. Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oburzający materiał "Wiadomości" TVP o "lewackich zadymiarzach". Pasek przebił wszystko, co dotąd widzieliśmy
  2. Naukowcy z NASA aż osłupieli. Odkryli dziwny pył, wiemy skąd pochodzi
  3. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą
  4. Kapitalny gol reprezentanta Polski. Huknął jak z armaty, Polak bohaterem, Jerzy Brzęczek da mu więcej szans?
  5. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News