Dawid Janczyk
instagram.com/dawidjanczyk
Autor Mateusz Wysokiński - 5 Lutego 2020

Dawid Janczyk chce wrócić do piłki. Wysłał zapytanie do znanego klubu

Dawid Janczyk chce po raz kolejny uratować swoją karierę piłkarską. Piłkarz, który miał być jednym z najlepszych napastników na świecie popadł w długi, alkoholizm i był wyszydzany przez kibiców, którzy z litością obserwowali wszelkie próby powrotu do wielkiej piłki. Mimo to, Janczyk się nie poddaje i podejmuje kolejną próbę zaistnienia w świecie piłki nożnej. Ostatnio, piłkarz wysłał zapytanie do jednej ze znanych ekip, która w swojej historii dwa razy wygrywała mistrzostwo Polski.

Dawid Janczyk przed laty uważany był za jeden z największych piłkarskich talentów w Europie. Napastnik Legii po udanych finałach młodzieżowych Mistrzostw Świata rozchwytywany był przez największe kluby kontynentu, ale zdecydował się na umowę w CSKA Moskwa, która okazała się niewypałem dla piłkarza. Wypożyczenia do innych ekip pogrążały tylko problem alkoholowy piłkarza, który zamiast próbować odbudować formę, pogrążał się w dużym marazmie. Mimo że Janczyk odstraszał ostatnimi czasy poszczególnych pracodawców, to nadal próbuje wrócić. Jego nowym pracodawcą może zostać drużyna, która w przeszłości święciła wielkie tryumfy w Polsce.

Reprezentacja Polski traci kapitana. Mocne słowa szkoleniowca, Reprezentacja Polski traci kapitana. Mocne słowa szkoleniowca, "Jestem rozczarowany"Czytaj dalej

Dawid Janczyk próbuje wrócić do piłki nożnej. Przerażająca historia byłego talentu

Historia Janczyka pokazuje, jak kruchy może być los młodego piłkarza, który zyskał wielką sławę. Były napastnik Legii Warszawa, CSKA Moskwa i Lokeren może wspominać jedynie swoje wielkie chwile i grę w reprezentacji Polski, której miał być gwiazdą. Niestety, nałóg piłkarza sprawił, że nie jest on w stanie odbudować formy. Pomocną dłoń do zawodnika wyciągały takie ekipy jak Piast Gliwice, Odra Wodzisław Śląski, KTS Weszło, Legia Warszawa II, czy FC Blaubeuren, jednak wszędzie nałóg wygrywał z zawodnikiem.

- Drużyna na każdym kroku bardzo mocno wspierała Dawida w wyjściu z nałogu. Gdy przestał pojawiać się na treningach i okazało się, że poszedł w alkohol, w szatni pojawiło się rozczarowanie, ogromy żal i współczucie. Mieliśmy z Dawidem umowę: jak wróci do nałogu, to w Odrze nie będzie dla niego miejsca. Wrócił, został wyrzucony z klubu, a w sieci pojawiło się zdjęcie, na którym był kompletnie pijany. – mówił Ryszard Wieczorek, trener, który prowadził zawodnika w Odrze.

Janczyk znajdzie pracodawcę?

Mimo że Janczyk przegrywał z nałogiem w każdym klubie, w którym się pojawił, to nadal chce walczyć o swoją piłkarską przyszłość. Były napastnik reprezentacji Polski wysłał zapytanie do Polonii Warszawa, czy byłaby zainteresowana jego usługami. Klub ze stolicy Polski zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi i kadrowymi, stąd też Janczyk wpadł na pomysł pomocy "Czarnym Koszulom".

Jak na razie nikt z Polonii Warszawa nie poinformował o prowadzeniu rozmów z Janczykiem, stąd też pojawia się małe prawdopodobieństwo, że warszawianie będą zainteresowani zawodnikiem. Mimo tego, że Polonia ma obecnie w kadrze 12 piłkarzy, a zimą z klubu odszedł najlepszy strzelec "Czarnych Koszul" - Krystian Pieczara, to drużyna będzie próbowała pozyskać zupełnie innych piłkarzy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki dramat napastnika reprezentacji Polski. Nie pojedzie na Euro, kibice nie mogą uwierzyć
  2. Świetne wiadomości z TVP. Znany dziennikarz przejdzie do stacji na Euro 2020
  3. Przerażające doniesienia ze świata sportu. Ofiary gwałtów postanowiły przerwać milczenie
  4. Krzysztof Piątek odmówił Mourinho. Napastnik poszedł za radą żony
  5. Legia Warszawa pozbywa się dwóch piłkarzy. Nie zobaczymy ich na boiskach Ekstraklasy
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News