Dawid Janczyk
YouTube Sport.pl
Autor Piotr Mika - 5 Listopada 2020

Dawid Janczyk zagra jeszcze w Ekstraklasie? Piłkarz wychodzący z nałogów przedstawił plan na przyszłość

Dawid Janczyk to jeden z największych niespełnionych talentów w polskiej piłce. Po wielu nieudanych próbach powrotu do zawodowej piłki wydaje się, że w końcu 33-letni piłkarz odnalazł miejsce, w którym może się odbudować. Wciąż ma on ambicję, aby zagrać na poziomie Ekstraklasy.

Dawid Janczyk przez wiele lat borykał się z wieloma problemami. Ostatnio, gdy próbował wrócić do gry, pomóc mu chciało wiele klubów, ale zawodnik potrafił nie stawiać się na treningach i nie wykorzystywał szans jakie otrzymywał.

Gdy wydawało się, że z jego powrotu do gry nic nie będzie, Dawid Janczyk znalazł w końcu miejsce, w którym odbudowuje swoje życie prywatne oraz zawodowe. Teraz 33-latke zdradza, że chciałby jeszcze zagrać na najwyższym poziomie ligowym w Polsce.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Premier wydał ważny apel, stanowczo przemówił do Polaków. Trudno było ukryć złość
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
Anna Lewandowska i Julia Wieniawa ociekają w złocie i luksusie. Wszystko w rytm piosenki Zbigniewa Wodeckiego (WIDEO)Anna Lewandowska i Julia Wieniawa ociekają w złocie i luksusie. Wszystko w rytm piosenki Zbigniewa Wodeckiego (WIDEO)Czytaj dalej

Dawid Janczyk chce wrócić do Ekstraklasy

Były zawodnik Legii Warszawa czy CSKA Moskwa może być stawiany młodym zawodnikom za przykład, jak można zniszczyć swoją karierę. Utalentowany napastnik zachwycał w drużynach młodzieżowych reprezentacji Polski, później trafił nawet do seniorskiej kadry, a swoją dobrą grą w Legii Warszawa zapracował na zagraniczny transfer.

W 2007 roku Dawid Janczyk został wykupiony z Legii Warszawa przez CSKA Moskwa za ponad 4 mln euro, które jak na tamte czasy było wysoką sumą. Niestety, wtedy też zaczęły się jego problemy z alkoholem.

Już nigdy później polski napastnik nie wszedł na taki poziom, jaki prezentował wcześniej. W czasie swojej kariery zwiedził wiele klubów, a w ostatnich latach próbował się odbudować w zespołach z niższych polskich lig.

Każda kolejna próba była nieskuteczna i wydawało się, że dla mającego problemy z alkoholem zawodnika nie ma już ratunku. Okazało się jednak, że przed tym sezonem dołączył on do występującego w okręgówce LZS Piotrówka. Mimo że piłkarz ma już 33 lata, uważa on, że jest w stanie zagrać jeszcze na poziomie Ekstraklasy.

Dawid Kubacki nieumyślnie zdradził swój sekret? Trener reprezentacji może być wściekły, wszystko przez jedno zdjęcie (FOTO)Dawid Kubacki nieumyślnie zdradził swój sekret? Trener reprezentacji może być wściekły, wszystko przez jedno zdjęcie (FOTO)Czytaj dalej

Napastnik po przejściach opowiada o swoich planach

Ważną postacią w życiu Dawida Janczyka jest prezes LZS-u, Ireneusz Strychacz. Nie tylko przyjął on 33-latka do swojego klubu, ale także zapewnił mu stałą pracę w swojej firmie transportowej. Od kilku miesięcy wydaje się, że Dawid Janczyk w końcu wrócił na właściwe tory.

Okazuje się, że były reprezentant Polski ma w sobie jeszcze wiele pokładów ambicji. Tak przynajmniej wynika z rozmowy w "Magazynie Ekspresu Reporterów". - Jestem na to gotowy i stać mnie na to. Mówię to z czystą świadomością. Znam swoje możliwości, trenerzy też je znają, więc myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie. Moim marzeniem jest zakończenie kariery w Ekstraklasie - mówi stanowczo 33-latek.

- Moja wola walki o powrót do piłki jest bardzo silna. Nie jest w stanie mnie nic złamać. Byłem na topie, spadłem z tego konia. Gdy upadałem, potrafiłem się podnieść - to daje mi motywację za każdym razem - podkreślił Dawid Janczyk, który wciąż dużym sentymentem darzy Legię Warszawa. To w tym klubie wypłynął na szerokie wody.

Wydaje się praktycznie niemożliwym, aby właśnie do tego klubu wrócił 33-letni już zawodnik. Jeśli jednak rzeczywiście udałoby mu się odbudować swoją formę, mógłby on zainteresować któryś ze słabszych klubów. Mimo stanowczej postawy zawodnika, wciąż wydaje się to jednak bardzo trudne do zrealizowania. Ostatni raz Dawid Janczyk zagrał w Ekstraklasie 7 grudnia 2014 roku. Był wtedy zawodnikiem Piasta Gliwice i w starciu z Lechią Gdańsk pojawił się na boisku na 36 minut.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Można stracić ogromne pieniądze
  2. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News