Dawid Kostecki
ARTUR BARBAROWSKI/East News
Autor Bartosz Goluch - 8 Maja 2020

Prokuratura podjęła ostateczną decyzję w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego

Dawid Kostecki zmarł w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka w budzących podejrzenie okolicznościach. Warszawska prokuratura okręgowa wdała wiążącą decyzję w sprawie śmierci byłego boksera.

"Dawid Kostecki popełnił samobójstwo i nikt go do tego nie zmusił czy namawiał" - cytuje opinię prokuratury TVP Info. Śledczy uznali, że przy śmierci sportowca nie brały udziału osoby trzecie, w związku z tym postępowanie zostało umorzone.

Czołowa polska siatkarka zrzuciła ubrania. Pikantne zdjęcie rozpala wyobraźnię fanów (FOTO)Czołowa polska siatkarka zrzuciła ubrania. Pikantne zdjęcie rozpala wyobraźnię fanów (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli

Dawid Kostecki popełnił samobójstwo. Śledczy nie mają wątpliwości

W toku śledztwa, mającego ustalić przyczyny śmierci Kosteckiego przesłuchano 40 świadków. Prokuratura zapewnia również, że nikt w areszcie nie znęcał się nad byłym pięściarzem psychicznie lub fizycznie. Nie odnaleziono też żadnego przedmiotu, który mógłby doprowadzić do jego obezwładnienia.

Kostecki został znaleziony martwy w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Doszło do tego 2 sierpnia 2019 roku. W chwili śmierci miał 38 lat. Zdaniem prokuratury powiesił się w celi, leżąc na łóżku. Nietypowe samobójstwo wzbudziło dyskusję środowiska prawiczego oraz opinii publicznej. Bliscy oraz dawni koledzy "Cygana" nie wierzyli, że bokser odebrał sobie życie i zapewniali, że ktoś musiał mu w tym "pomóc".

Mistrz Polski zaatakowany podczas treningu. Napastnik próbował go utopić (WIDEO)Mistrz Polski zaatakowany podczas treningu. Napastnik próbował go utopić (WIDEO)Czytaj dalej

Dawid Kostecki - kariera zaprzepaszczona przez więzienie

Kostecki w areszcie odbywał karę 5 lat i 100 dni pozbawienia wolności za kierowanie grupą przestępczą, która miała zajmować się m.in. legalizacją i obrotem kradzionymi samochodami, wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy. Skarb Państwa miał stracić w wyniku przestępczego procederu 10 milionów złotych. To nie była pierwsza odsiadka zawodnika. W 2011 roku został skazany na 2,5 r. pozbawienia wolności za założenie i współkierowanie grupą przestępczą, czerpiącą korzyści z nierządu. Do tego zarzutu się nie przyznał.

Dawid Kostecki był jednym z najlepiej zapowiadających się polskich bokserów przełomu wieków. W 2004 r. zdobył młodzieżowe mistrzostwo świata WBC, a 7 lat później interkontynentalne mistrzostwo WBA. Łącznie stoczył 41 walk, z których wygrał aż 39, a przegrał tylko dwie. Wielu ekspertów widziało w nim pięściarza, który mógł sięgnąć po tytuł zawodowego mistrza świata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News