Pilne
zestadionu
Autor - 1 Lutego 2020

Ogromny pech polskich skoczków w Japonii. Wiatr sprawił im problemy, zupełnie niespodziewane wyniki

Dawid Kubacki był najlepszych polskim skoczkiem podczas konkursu w Sapporo. Polak zajął wysoką lokatę, gorzej poszło jego kolegom z drużyny. Te zawody były zdominowane przez nierówne warunki atmosferyczne.

Dawid Kubacki zaprezentował się najlepiej z polskich skoczków podczas pierwszego konkursu indywidualnego w Sapporo. Polak zajął wysoką lokatę. Pozostali zawodnicy Michala Doleżala niestety zawiedli.

Kolejne fakty ws. katastrofy helikoptera Kobego Bryanta. Ujawniono przykre okoliczności wypadkuKolejne fakty ws. katastrofy helikoptera Kobego Bryanta. Ujawniono przykre okoliczności wypadkuCzytaj dalej

Dawid Kubacki odniósł kolejny sukces

W pierwszej serii Polacy skakali w kratkę. Pierwsza trójka - Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała - oddała bardzo słabe skoki i nie zakwalifikowała się do drugiej serii. Ich występ, w szczególności Murańki, musiał być sporym zawodem dla kibica, który wstał wcześnie by ich dopingować. Przypomnijmy, że zawody rozpoczęły się o godzinie 8:30.

Słabo zaprezentował się również Kamil Stoch, który po pierwszej serii zajmował dopiero 21. miejsce. Dużo lepiej zaprezentowali się Dawid Kubacki i Piotr Żyła, którzy zajmowali odpowiednio trzecie i piąte miejsce. Liderem był Ryoyu Kobayashi, natomiast tuż za nim znajdował się Stefan Kraft.

W drugiej serii liczyliśmy na to, że zdecydowanie lepiej zaprezentuje się Stoch. Niestety popełnił on błąd przy wyjściu z progu, przez co skoczył tylko 115.5 m. Wydawało się, że po wygranej w Zakopanem Polak utrzyma formę, jednak tak się niestety nie stało. Przez to finalnie zajął dopiero 22. miejsce w całym konkursie.

Dawid Kubacki po raz dziesiąty z rzędu na podium Pucharu Świata

Zawiódł również Żyła, który w drugiej próbie skoczył tylko 123.5 m. Wydawało się, że może on powalczyć o podium, jednak marzenia o wysokiej lokacie musiał porzucić. Ostatecznie zajął dziewiąte miejsce. Dawid Kubacki z kolei skoczył 126 m, dzięki czemu na koniec był trzeci. Choć oddał niezbyt dobry skok, to i tak po raz dziesiąty z rzędu znalazł się na podium. To ze względu na warunki atmosferyczne, które były nierówne. Zawody wygrał Stefan Kraft, drugi był Yukiya Sato. Kobayashi, który był liderem po pierwszej serii, spadł na dopiero 16. miejsce po skoku na odległość 110 m.

Szansę na rehabilitację Biało-Czerwoni będą mieli w niedzielę. O godzinie 2:00 czasu polskiego odbędzie się drugi konkurs indywidualny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
  2. Policyjne psy zginęły od wrzątku. Wzruszający gest funkcjonariuszy, zapamiętają to na całe życie
  3. Polskich skoczków obejrzą tylko najwytrwalsi. Nieludzkie godziny weekendowego konkursu
  4. Adam Małysz zwraca uwagę na gigantyczny problem Polaków. "Nie mamy gdzie trenować"
  5. Były polski sędzia piłkarski skazany. Ustawiał spotkania polskiej ligi
  6. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News