Dawid Kubacki szansa PŚ
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 1 Marca 2020

Dawid Kubacki stracił życiową szansę, ale to nie wszystko. Czeka go trudna walka

Dawid Kubacki przez sporą część tego sezonu spisywał się po prostu fenomenalnie. Polski skoczek po dzisiejszym konkursie stracił jednak ogromną szansę na osiągnięcie prawdziwie gigantycznego sukcesu.

Dawid Kubacki długo nie przekonywał, że stać go na wejście na najwyższy poziom, jednak na początku tego roku oglądaliśmy prawdziwą eksplozję jego formy. Pozostaje nam mieć nadzieję, że to była jedynie zapowiedź tego, co będziemy mogli oglądać także w kolejnych latach jego kariery. Polak wciąż utrzymuje się w czołówce rankingu Pucharu Świata, za co należą mu się słowa szacunku.

Wciąż znajduje się on na podium klasyfikacji Kryształowej Kuli, choć dzisiejszy konkurs wiele wyjaśnił w kontekście walki o ostateczne zwycięstwo. Dowiadujemy się, że już niedługo reprezentanta Polski czeka trudna walka o utrzymanie swojego miejsca w klasyfikacji, które na pewno byłoby dla niego sporym sukcesem w kontekście całego sezonu zmagań.

Bardzo słaby konkurs Polaków w Lahti. Zaskakujący wynik Piotra Żyły w Pucharze ŚwiataBardzo słaby konkurs Polaków w Lahti. Zaskakujący wynik Piotra Żyły w Pucharze ŚwiataCzytaj dalej

Dawid Kubacki stracił życiową szansę

Po dzisiejszym konkursie wiemy już, że nie ma nawet matematycznych szans, aby Dawid Kubacki zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ostateczna walka stoczy się między Karlem Geigerem a Stefanem Kraftem, a zdecydowanym faworytem jest Austriak. Polak wciąż liczy się w grze o trzecie miejsce, lecz czeka go bardzo trudna walka o ten sukces.

Polak jeszcze nigdy nie był tak wysoko w klasyfikacji Kryształowej Kuli, ale warto pamiętać, że w grze o jego miejsce wciąż jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk odrobił dziś część strat z racji słabszego rezultatu Dawida Kubackiego, jednak wszystko ostatecznie pokażą nam ostatnie konkursy. Sam sezon zimowy zbliża się do końca i jesteśmy o krok od finałowych rozstrzygnięć.

Wyciekły zdjęcia ciała Kobiego Bryanta. Do akcji wkroczyli prawnicyWyciekły zdjęcia ciała Kobiego Bryanta. Do akcji wkroczyli prawnicyCzytaj dalej

Dawid Kubacki zmierzy się z trudnym rywalem

Ryoyu Kobayashi niewątpliwie jest w wielkiej formie, dlatego możemy spodziewać się, że jego walka z Dawidem Kubackim będzie bardzo ciekawa. Najbliższe tygodnie dotyczące walki w Pucharze Świata zapowiadają się wyjątkowo ekscytująco.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybuch największego wulkanu na naszym kontynencie. Wprowadzono pomarańczowy alarm
  2. Pożar budynku komunalnego w Raszynie. Trzy mieszkania spłonęły
  3. Fatalne wieści w sprawie kontuzji Lewandowskiego. Może wrócić znacznie później, niż zakładano
  4. Krzysztof Piątek wściekły po strzelonym golu. Polak nie był zadowolony z występu
  5. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  6. Oślizgła biała skrętka na żółtku znaczy więcej niż sądzisz. Nie jedz pod żadnym pozorem jajek, na których jej nie ma

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News