Dawid Kubacki
Instagram/Dawid Kubacki
Autor - 2 Lutego 2020

Koniec niesamowitej serii Dawida Kubackiego. Wybitny wyczyn, należą się gratulacje

Dawid Kubacki w tym sezonie spisuje się znakomicie. Podczas ostatniego konkursu w Sapporo zajął szóste miejsce, przez co zakończyła się jego fenomenalna seria. I tak jednak należą mu się gratulacje.

Dawid Kubacki bardzo dobrze spisywał się na skoczni w Sapporo. Polak świetnie radził sobie zarówno na treningach, jak i przy późniejszych próbach. W sobotnim konkursie indywidualnym zajął trzecie miejsce. Niego gorzej poszło mu w niedzielę.

Finał Pucharu Polski nie w Warszawie? Niedługo może dojść do głośnej zmianyFinał Pucharu Polski nie w Warszawie? Niedługo może dojść do głośnej zmianyCzytaj dalej

Dawid Kubacki zakończył swoją niesamowitą serię

Podczas pierwszej serii drugiego konkursu wszystko wskazywało na kolejny świetny rezultat Kubackiego. Skoczył 131.5 metrów, dzięki czemu przed finałową serią był drugi. Wyprzedzał go tylko Stefan Kraft, który skoczył aż 139 m. Austriak był bezkonkurencyjny, co udowodniła jego druga próba, również na taką samą odległość.

Kubacki swój drugi skok niestety minimalnie spóźnił, przez co osiągnął 126 metrów. W związku z tym spadł na szóstą pozycję. To oznaczało, że niestety nie znalazł się jedenasty raz z rzędu na podium podczas konkursu Pucharu Świata. Jego fantastyczna seria, która rozpoczęła sie podczas Turnieju Czterech Skoczni, zakończyła się w Sapporo.

Dawid Kubacki jest wśród najlepszych

Polakowi należą się wielkie gratulacje. Jego wyczyn był fenomenalny. Najwięcej razu z rzędu na podium konkursów Pucharu Świata byli tylko Janne Ahonen (13) oraz Peter Prevc (12). Za Kubackim są takie gwiazdy jak Gregor Schlierenzauer czy Thomas Morgenstern. Z kolei Adam Małysz i Kamil Stoch byli "tylko" sześć razy z rzędu na podium.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawid Kubacki ciągle zajmuje wysokie miejsce. Aktualnie jest trzeci i ma 139 punktów straty do Stefana Krafta. Drugi jest Karl Geiger, który do lidera traci 63 pkt. Czwartą lokatę zajmuje Ryoyu Kobayashi (156 pkt do lidera). To właśnie między tą czwórką powinna rozegrać się walka o Kryształową Kulę. Do końca sezonu zostało 12 z 30 konkursów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy nowy ranking Pucharu Świata. Gigantyczny sukces Dawida Kubackiego, brawo
  2. TOP 10 najlepszych zimowych transferów. Kluby zmienili prawdziwi gwiazdorzy
  3. Ogromny pech polskich skoczków w Japonii. Wiatr sprawił im problemy, zupełnie niespodziewane wyniki
  4. Kamil Grosicki chwalony przez swojego nowego trenera. "Ostrzegałem przed nim chłopaków"
  5. Osobiste wyznanie polskiego skoczka. "Byłem blisko załamania"
  6. Smutne doniesienia o Piotrze Żyle. Media dotarły do nieznanych faktów, był na skraju


Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News