Dawid Kubacki
YouTube - TVP
Autor Piotr Bernaciak - 28 Października 2020

Kibicujecie Dawidowi Kubackiemu w kolejnym sezonie?

Dawid Kubacki póki co przygotowuje się do kolejnego sezonu, licząc na to, że będzie jeszcze lepszy od poprzedniego. Polak długo walczył nawet o to, by zwyciężyć w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Dawid Kubacki był jedną z rewelacji poprzedniego sezonu w Pucharze Świata. Nasz skoczek przez długie lata miał problemy z przebiciem się i osiągnięciem pierwszego wielkiego sukcesu, tymczasem w tym roku zwyciężył nawet w Turnieju Czterech Skoczni, ku zaskoczeniu fanów z całego świata. Nikt nie spodziewał się, że dojdzie do tak wielkiego triumfu Polaka.

W roli faworyta stawiany był raczej Kamil Stoch, tymczasem to właśnie Dawid Kubacki zaskoczył wszystkich ekspertów i pokazał, że może walczyć z najlepszymi, gdy jest w swojej najwyższej formie. Pod koniec sezonu niestety nieco opadł z sił, jednak nie ma wątpliwości, że zimą powinno być lepiej i że to właśnie Dawid Kubacki znów da nam bardzo wiele radości.

Już niebawem rozpocznie się kolejny sezon zmagań w skokach narciarskich. Puchar Świata zapewne przyniesie nam niespodzianki, jednak taką nie będzie już wysokie miejsce Dawida Kubackiego w klasyfikacji generalnej.

Poprzednim sezonem Dawid Kubacki zapewnił sobie to, że fani będą w obecnych zmaganiach upatrywać go jako faworyta do zajęcia czołowych miejsc w klasyfikacji Kryształowej Kuli. Być może ten sezon będzie dla niego jeszcze lepszy.

Zawody Pucharu Świata w tym roku będą bardzo różnić się od lat poprzednich. Na trybunach zabraknie kibiców i mamy nadzieję, że nie przeszkodzi to polskim zawodnikom. Ich klasa jest jednak niepodważalna, a sam Dawid Kubacki również planuje powtórzyć swoje wielkie sukcesy z poprzedniego roku, gdy nagle zadziwił całą Polskę swoimi świetnymi skokami.

Konkurencja będzie niewątpliwie duża, a nadejść może z naszej reprezentacji. Kamil Stoch również chce pokazać, że nie jest jeszcze na sportowej emeryturze i dalej może deklasować wszystkich innych startujących.

Ten sezon będzie naprawdę trudny z racji na panujące wokół nas okoliczności, jednak nie zanosi się na to, by miało do niego nie dojść. Na trybunach zabraknie najpewniej kibiców, jednak skoczkowie znów będą nas cieszyć swoimi występami.

Czy Dawid Kubacki powtórzy swoje wielkie triumfy? Na ten moment trudno ocenić jego szanse, lecz wydaje się, że kibicować mu będzie cała Polska.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News