Dawid Kubacki problem
ANDRZEJ IWANCZUK/Reporter
Autor Piotr Bernaciak - 6 Maja 2020

Dawid Kubacki opowiedział prawdę o swoich początkach. Nikt nawet nie wiedział, co przeżywał

Dawid Kubacki postanowił opowiedzieć o tym, jak obecnie wyglądają jego przygotowania do sezonu narciarskiego. Dowiedzieliśmy się, że nieco przypominają mu one sytuację sprzed wielu lat. Wówczas realia w polskim sporcie wyglądały zupełnie inaczej niż dzisiaj i trzeba było z tym żyć.

Dawid Kubacki obecnie nie może rozpocząć przygotowań do nowego sezonu w Pucharze Świata, lecz niebawem powinno do tego dojść za sprawą otworzenia niektórych obiektów sportowych. Jak się dowiadujemy, polski zdobywca Turnieju Czterech Skoczni mógł w końcu odpocząć po wyniszczającym, ale jednocześnie najlepszym sezonie w jego karierze skoczka.

Oczywiście treningi nie zostały całkowicie przerwane. Dawid Kubacki postanowił opowiedzieć nieco o swoim dzieciństwie, wspominając, że obecna sytuacja bardzo przypomina mu tamte czasy, gdy swoją formę szlifowac było trzeba w zupełnie inny sposób. Nie wszyscy wiedzieli o tym, w jakich warunkach ćwiczył młody Dawid.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Świat obiegła przerażająca informacja. Nie żyje gwiazdor znany w całym kraju, pierwszy taki przypadek na świecieŚwiat obiegła przerażająca informacja. Nie żyje gwiazdor znany w całym kraju, pierwszy taki przypadek na świecieCzytaj dalej

Dawid Kubacki ćwiczył w trudnych warunkach

- Osoby, które zachorowały i rodziny, które straciły swoich bliskich są w gorszej sytuacji. To, że ja muszę odbyć trening w garażu czy innym miejscu, nie jest czymś, co by mi miało przeszkadzać. Czasami zdarzało się to w normalnej sytuacji - przyznał Dawid Kubacki w rozmowie z serwisem WP SportoweFakty.

Nasz reprezentant nie ukrywa, że to nie on ma największy problem, lecz ci, którzy zostali bezpośrednio dotknięci przez pandemię koronawirusa. Jego kłopot w postaci braku treningów w normalnej postaci jest jego zdaniem niczym w porównaniu z cierpieniem, jakie muszą przeżywać liczne rodziny zmagające się ze światową pandemią w Polsce, ale również w innych krajach.

Kubacki przyznał także, że przypomina mu to nieco sytuację, gdy trenował za swoich najmłodszych lat.

Adam Małysz ujawnił tajemnicę skrywaną przez lata. Otrzymał propozycję, która zwaliła go z nógAdam Małysz ujawnił tajemnicę skrywaną przez lata. Otrzymał propozycję, która zwaliła go z nógCzytaj dalej

Dawid Kubacki trenował w trudnych warunkach

Dawid Kubacki nieoczekiwanie dodał także, że nie zawsze miał możliwości skorzystania z odpowiedniego sprzętu lub nawet ze skoczni, by dobrze przygotować się do kolejnych zawodów. Jak sam dodał, zdarzyło mu się nawet trenować w stodole, co zwraca uwagę na fakt, że we wspomnianych czasach rzeczywiście nie było najłatwiej o dobre warunki. Dziś jednak na szczęście tego typu problemy nie doskwierają Dawidowi Kubackiemu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News