Dawid Kubacki
Facebook Dawid Kubacki Official
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Marca 2020

Dawid Kubacki wymownie skomentował swój wynik w Oslo. Rozłożył wszystkich jak Żyła

Dawid Kubacki to jeden z najmocniejszych punktów kadry naszych skoczków. W dzisiejszym konkursie drużynowym w Oslo naszemu reprezentantowi zabrakło trochę szczęścia, przez co oddał jeden słabszy skok. Zawodnik nie załamuje się jednak niepowodzeniem i z uśmiechem podchodzi do startów.

Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot zajęli dzisiaj na skoczni w Oslo czwarte miejsce w konkursie drużynowym zaliczanym do cyklu Raw Air i klasyfikacji Pucharu Narodów. Polacy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a do podium zabrakło naprawdę niewiele.

Wspaniałe informacje dla polskich kibiców. Kamil Stoch i Piotr Żyła w czołówce klasyfikacji generalnejWspaniałe informacje dla polskich kibiców. Kamil Stoch i Piotr Żyła w czołówce klasyfikacji generalnejCzytaj dalej

Dawid Kubacki szczerze o swoich skokach

Po pierwszej serii nasi zawodnicy zajmowali trzecie miejsce i wielu kibiców liczyło, że włączą się do walki o zwycięstwo po przerwie. Ostatecznie nie do pobicia byli dzisiaj gospodarze - Norwegowie, którzy wyprzedzili Niemców. Najniższy stopień podium niestety wymknął się podopiecznym Michala Dolezala. Minimalnie wyprzedzili nas Słoweńcy. Polacy stracili do nich 5,6 punktu. W polskiej ekipie świetnie zaprezentowali się zwłaszcza Stoch i Żyła. Dawid Kubacki również oddał udane skoki, ale jego zdaniem zbyt krótka była próba numer jeden.

Kibice z Niemiec nie okazali litości piłkarzom. Awantura na stadionie, grozili zawodnikom śmiercią Kibice z Niemiec nie okazali litości piłkarzom. Awantura na stadionie, grozili zawodnikom śmiercią Czytaj dalej

Kubacki wziął winę na siebie

W pierwszej serii Dawid Kubacki skoczył 124 metry, w drugiej natomiast znacznie dalej, bo aż 134,5. To pierwsza mniej udana próba zdaniem zawodnika zadecydowała ostatecznie o braku podium dla naszej kadry.

Po zakończonych zawodach skoczek porozmawiał z wysłannikami Eurosportu. W wywiadzie można by powiedzieć, zupełnie w stylu Piotra Żyły, w żartobliwy sposób, wziął na siebie winę za brak miejsca w pierwszej trójce.

- Szkoda, że nie znaleźliśmy się na podium. Ostatni mój skok był bardzo dobry, ale powiedziałem chłopakom, że mogłem jeszcze dalej polecieć. I znów moja wina… - powiedział z uśmiechem na twarzy zawodnik.

- Ten ostatni skok był taki, jaki być powinien od samego początku. To był naprawdę fajny i daleki skok. Musiałem się z tą skocznią dotrzeć. Wcześniej się trochę męczyłem, oby więcej takich skoków - zakończył Kubacki.

Jak widać, nastroje wśród naszych skoczków są dobre. Cieszymy się z tego i trzymamy kciuki, żeby Dawid podczas jutrzejszych zawodów był zadowolony już z obu skoków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News