Dawid Kubacki skoki 9 lat
Instagram - Dawid Kubacki
Autor Piotr Bernaciak - 10 Stycznia 2020

Dawid Kubacki kiedyś popełniał amatorskie błędy. Przedstawiamy skok naszego mistrza sprzed 9 lat [WIDEO]

Dawid Kubacki niedawno osiągnął największy sukces w swojej karierze. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze pokazywał się z tak dobrej strony na skoczni. Prezentujemy skok Polaka sprzed dziewięciu lat.

Dawid Kubacki wygrał ostatnio Turniej Czterech Skoczni, sięgając po triumf w tych zawodach jako trzeci Polak w historii. Przed nim osiągali to jedynie Adam Małysz oraz Kamil Stoch, co wskazuje tylko na to, jak wielkie postępy poczynił nasz obecnie najlepszy skoczek i jaki doskonały poziom osiągnął. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze był w tak wspaniałej formie.

Kilka lat temu Dawid Kubacki dopiero pojawił się na sportowej scenie podczas zawodów Pucharu Świata. Nie prezentował jednak wówczas formy, którą można by uznać za efektowną. Widać było, że pierwsze skoki ze światową czołówką są dla niego pierwszą okazją do tego, by poznać, jak wygląda rywalizacja na najwyższym światowym poziomie.

Z ostatniej chwili: polski mistrz świata przyłapany na dopinguZ ostatniej chwili: polski mistrz świata przyłapany na dopinguCzytaj dalej

Dawid Kubacki kiedyś prezentował się znacznie gorzej

6 grudnia 2011 roku Dawid Kubacki pojawił się na skoczni w Bischofshofen, by oddać swój skok w Pucharze Świata. Jego wynik nie był jednak zadowalający, a komentatorzy zgodnie stwierdzili, że Polak nie zaprezentował się najlepiej. Nikt nie przypuszczał wówczas, że po wielu latach na początku 2020 roku ostatecznie nasz reprezentant wygra tam Turniej Czterech Skoczni.

Po latach pozostaje nam jedynie cieszyć się, że Dawid Kubacki obecnie prezentuje się znacznie lepiej, niż w czasach, gdy dopiero debiutował na największych skoczniach świata. Teraz sam zapewne mógłby śmiać się z błędów, które wówczas popełniał. Niektórzy twierdzą nawet, że zachowywał się on jak zupełny amator, po którym nie widać, że kiedykolwiek osiągnie sportowy sukces.

Dawid Kubacki wygrał Turniej Czterech Skoczni

Zobacz skok Dawida Kubackiego sprzed lat:

Dawid Kubacki: Bischofshofen: 1 Seria (06.12.2011)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Reprezentant Polski bliski opuszczenia Ekstraklasy. Zainteresowanie z dwóch europejskich lig
  2. Transfer Krzysztofa Piątka coraz bliżej? Legendarny klub zmaga się z problemami
  3. Kolejny zawodnik z Ekstraklasy zagra we Włoszech. Trafi do rewelacji sezonu
  4. Wiadomo już, jaka przyszłość czeka Garetha Bale'a. Wymowne słowa jego agenta
  5. FC Barcelona podjęła decyzję. Trwają negocjacje, legenda zostanie nowym trenerem
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News