Dawid Kubacki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Marca 2020

Przykre wieści ws. Dawida Kubackiego. Nasz zawodnik traci szanse na życiowy sukces

Dawid Kubacki zajął ósme miejsce podczas wtorkowego konkursu Pucharu Świata na skoczni w Lillehammer. Najlepszy okazał się Kamil Stoch, co napawa nas radością, ale słabszy występ Kubackiego może mu zamknąć szanse na osiągnięcie życiowego sukcesu.

Dawid Kubacki po pierwszej serii wtorkowego konkursu zajmował wyśmienite drugie miejsce. Skok na odległość 134, 5 metra pozwolił mu wyprzedzić Kamila Stocha, który uzyskał 131,5 metra. Od dwójki Polaków lepszy był tylko Słoweniec Timi Zajc, który skoczył aż 139 metrów. Na półmetku zawodów mieliśmy zatem mnóstwo powodów do zadowolenia.

Kapitalny występ Kamila Stocha. Polak królem LillehammerKapitalny występ Kamila Stocha. Polak królem LillehammerCzytaj dalej

Dawid Kubacki i Kamil Stoch walczyli o zwycięstwo w Lillehammer

Konkurs w Lillehammer ułożył się dla nas niemal idealnie. Dwójka naszych reprezentantów zajmowała miejsca w pierwszej trójce na starcie drugiej serii soków i pewne było, że między nimi i Zajcem rozstrzygnie się walka o zwycięstwo. W swojej drugiej próbie niesamowity skok oddał Kamil Stoch, który lądował na odległości 139,5 metra. Po chwili Kubacki skoczył “tylko” 131,5 metra, ale aż 17 punktów odjęto mu za silny wiatr pod narty. Nasz zawodnik zakończył ostatecznie zawody na ósmej pozycji. Wygrał Kamil Stoch, którego zwycięstwo nas bardzo cieszy, ale jednocześnie dalsze miejsce Kubackiego, może pozbawić go szans na osiągnięcie życiowego sukcesu.

Kamil Stoch na czele klasyfikacji. Wielki awans naszego skoczkaKamil Stoch na czele klasyfikacji. Wielki awans naszego skoczkaCzytaj dalej

Stoch wygrał zawody. Kubackiemu ucieka życiowy sukces

Kubacki przed rozpoczęciem konkursu w Lillehammer zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po zakończeniu dzisiejszych zawodów niestety nasz reprezentant stracił miejsce w czołowej trójce na rzecz Japończyka Ryoyu Kobaiashiego, który w konkursie na skoczni Lysgårdsbakken uplasował się na czwartej pozycji. Strata miejsca na podium klasyfikacji w kluczowym etapie sezonu, może okazać się już nie do odrobienia. Japończyk prezentuje bowiem równą, dobrą formę. Kubacki traci do rywala 9 punktów. Walka o czołowe miejsca będzie zatem trwała do ostatniego konkursu sezonu. Trzymamy kciuki za naszego reprezentanta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
  2. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News