Pilne
Zestadionu
Autor - 11 Stycznia 2020

Rywal Dawida Kubackiego zdyskwalifikowany. Sędziowie byli bezlitośni

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce podczas konkursu w Val di Fiemme. Reprezentant Polski miał jednak ułatwione zadanie, bo jeden z jego rywali został zdyskwalifikowany. Sędziowie byli dla niego bezlitośni.

Dawid Kubacki jest w znakomitej formie. Polski skoczek w ciągu ostatnich pięciu konkursów za każdym razem stawał na podium. Wcześniej wygrał Turniej Czterech Skoczni, natomiast po sobotnich zawodach w Val di Fiemme może się cieszyć z trzeciej lokaty. Jeden z jego głównych rywali miał mało szczęścia, bowiem został przez sędziów zdyskwalifikowany.

Polski wieczór na skoczni w Predazzo. Wybitne skoki polskich skoczków, niesamowite wynikiPolski wieczór na skoczni w Predazzo. Wybitne skoki polskich skoczków, niesamowite wynikiCzytaj dalej

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce podczas konkursu w Val di Fiemme

Karl Geiger, Stefan Kraft, Dawid Kubacki - tak prezentuje się najlepsza trójka po konkursie w Val di Fiemme. Dobrze zaprezentowali się też inni polscy skoczkowie. Kamil Stoch zajął czwarte miejsce, przegrywając ze swoim rodakiem o zaledwie 0,1 pkt, natomiast Piotr Żyła był siódmy. Dopiero 27. miejsce zajął Maciej Kot, a do drugiej serii nie zakwalifikowali się Jakub Wolny i Stefan Hula.

O tym konkursie jak najszybciej będzie chciał zapomnieć Marius Lindvik. Główny rywal Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni (ostatecznie zajął drugie miejsce) został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Po swoim skoku nie przeszedł pozytywnie kontroli sprzętowej, przez co nie miał już możliwości oddać drugiego skoku.

Dawid Kubacki wyprzedził jednego ze swoich głównych rywali

Gdyby jednak został dopuszczony do finałowej serii, to mógłby zająć miejsce w czołówce. W pierwszej serii skoczył 100 metrów w niekorzystnych warunkach. W drugiej serii poprawiły się warunki, dzięki czemu wielu zawodników poprawiło swoje skoki.

Po tym konkursie Lindvik spadł również w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Norweg zajmuje już piąte miejsce, a wyprzedził go Dawid Kubacki, który ma na swoim koncie 504 punkty. Podopieczni Aleksandra Stoeckla ma o 35 pkt mniej. Liderem został z kolei Geiger, który wyprzedza teraz Ryoyu Kobayashiego i Stefana Krafta. Blisko czołówki jest również Stoch, będący aktualnie na szóstej lokacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Reprezentant Polski bliski opuszczenia Ekstraklasy. Zainteresowanie z dwóch europejskich lig
  2. Transfer Krzysztofa Piątka coraz bliżej? Legendarny klub zmaga się z problemami
  3. Kolejny zawodnik z Ekstraklasy zagra we Włoszech. Trafi do rewelacji sezonu
  4. Wiadomo już, jaka przyszłość czeka Garetha Bale'a. Wymowne słowa jego agenta
  5. FC Barcelona podjęła decyzję. Trwają negocjacje, legenda zostanie nowym trenerem
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News