Dawid Kubacki 30 urodziny
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 12 Marca 2020

Dawid Kubacki kończy dziś 30 lat. Oto fakty z życia mistrza, o których nie wie prawie nikt

Dawid Kubacki obchodzi dziś swoje 30. urodziny. Polski skoczek jest odkryciem tego sezonu i spisuje się fantastycznie. Przedstawiamy parę mało znanych faktów z jego życia, o których wiedzą tylko najwięksi fani.

Dawid Kubacki kończy dziś 30 lat. Polak może spędzić wyjątkowy dzień w momencie, gdy musi liczyć się z przedwczesnym zakończeniem sezonu w skokach narciarskich. Polak ma sporego pecha, bo na ostatniej prostej w walce o podium Kryształowej Kuli wyprzedził go Ryoyu Kobayashi. Mimo wszystko taki rezultat jest dla naszego reprezentanta ogromnym sukcesem.

Z okazji trzydziestych urodzin Dawida Kubackiego przedstawiamy mało znane fakty z jego życia, o których wiedzą jedynie jego najwięksi fani. Nawet niektórzy z nich nie zdają sobie sprawy z kilku rzeczy dotyczących dotychczasowych osiągnięć obecnego zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni.

Sezon skoków narciarskich zakończony. Federacja podjęła ostateczną decyzjęSezon skoków narciarskich zakończony. Federacja podjęła ostateczną decyzjęCzytaj dalej

Dawid Kubacki kończy 30 lat

Pierwszym trenerem Dawida Kubackiego był Zbigniew Klimowski. Jak przyznaje dziś ojciec naszego skoczka, z początku szkoleniowcy nie byli optymistyczni co do jego przyszłych występów. Ojciec trenera Zbigniewa nazywał nawet młodego Dawida "pulpecikiem".

W 2008 roku Dawid Kubacki wygrał Puchar Solidarności w Zakopanem, gdzie sensacyjnie udało mu się pokonać Adama Małysza. Nasz dzisiejszy reprezentant miał wówczas jedynie 18 lat, jednak mimo wszystko udało mu się zaskoczyć media i kibiców. Jak sam wówczas twierdził, on również był zaskoczony, bo nie uważał samego siebie za wielki talent.

Euro 2020 zagrożone koronawirusem. UEFA ma pomysł, jak wygrać z epidemiąEuro 2020 zagrożone koronawirusem. UEFA ma pomysł, jak wygrać z epidemiąCzytaj dalej

Dawid Kubacki osiągnął wielki sukces

Jednym z pierwszych wielkich sukcesów Dawida Kubackiego był konkurs w Seefeld, gdzie udało mu się sensacyjnie po zajęciu dopiero 27. miejsca po pierwszej serii wskoczyć na fotel lidera i nie oddać go aż do samego końca. Dziś Dawid Kubacki ma już na koncie triumf w Turnieju Czterech Skoczni i z pewnością zalicza się do światowej czołówki. Życzymy naszemu skoczkowi wszystkiego najlepszego i liczymy na to, że to nie koniec jego wielkich sukcesów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News