Dawid Kubacki
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 13 Lutego 2020

Dawid Kubacki otrzymał prestiżową nagrodę. Znalazł się w gronie gwiazd sportu

Dawid Kubacki po raz kolejny został wyróżniony za wysoką formę, którą prezentuje w ostatnich miesiącach. Tym razem jego dobrą postawę dostrzeżono na krajowym podwórku. Skoczek znalazł się w gronie gwiazd polskiego sportu.

Dawid Kubacki otrzymał tytuł za "największe wydarzenie sportowe roku 2019" w polskim sporcie. Skoczek z Szaflar został uhonorowany statuetką za wywalczenie tytułu mistrza świata na normalnej skoczni w Seefeld.

Nie żyje słynny bokser. Był autorem najszybszego nokautu w historiiNie żyje słynny bokser. Był autorem najszybszego nokautu w historiiCzytaj dalej

Dawid Kubacki w doborowym gronie

Jurorzy najwyraźniej wciąż pamiętali ogromne emocje z konkursu na austriackiej skoczni. Przypomnijmy, po pierwszej serii zawodów Kubacki zajmował 7. miejsce i raczej nikt nie spodziewał się ostatecznego triumfu. Dzięki doskonałemu skokowi w II turze i słabszej postawie rywali, nasz reprezentant wspiął się na najwyższy stopień podium. W imieniu Kubackiego w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, gdzie odbyła się ceremonia, statuetkę odebrał prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.

Polskie Radio przyznało także nagrodę dla najlepszego sportowca roku. W tej kategorii zwyciężył żużlowiec Bartosz Zmarzlik. Największą nadzieją polskiego sportu okrzyknięto z kolei Igę Świątek. Przyznano także nagrodę w kategorii e-sport, która powędrowała do Extreme Masters Katowice 2019.

Oficjalnie: Robert Kubica wraca na tor! Wiemy, gdzie będzie występowałOficjalnie: Robert Kubica wraca na tor! Wiemy, gdzie będzie występowałCzytaj dalej

Dawid Kubacki walczy o podium Pucharu Świata

Skoczek z Szaflar wciąż liczy się w rywalizacji o największe laury bieżącej edycji Pucharu Świata. Dawid Kubacki zajmuje 3. miejsce ze stratą 105 punktów do Karla Geigera i 173 punktów do prowadzącego Stefana Krafta. Do końca sezonu pozostał miesiąc, a strata do lidera wciąż jest możliwa do odrobienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje słynny bokser. Był autorem najszybszego nokautu w historii
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Zwycięski gol Polaka w pucharze Grecji. Co na to Jerzy Brzęczek? (WIDEO)
  4. Noriaki Kasai ma problemy. Już nie zobaczymy go na skoczni?
  5. Jerzy Brzęczek nie będzie miał wyboru. Jakub Błaszczykowski coraz bliżej kadry na Euro
  6. Napoli z Polakami w składzie triumfuje na San Siro! Milik i Zieliński bliscy finału Coppa Italia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News