Dawid Kubacki Puchar Świata klasyfikacja Kamil Stoch
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 16 Lutego 2020

Znamy nową klasyfikację generalną Pucharu Świata. Spadek Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki liczył na poprawienie swojego rezultatu w Pucharze Świata po dzisiejszym konkursie na skoczni w Kulm. Nowe notowania nie są jednak optymistyczne. Polak został wyprzedzony przez jednego z rywali.

Dawid Kubacki miał nadzieję na to, że uda mu się dziś odrobić część straty do dwóch zawodników, którzy wyprzedzają go w Pucharze Świata. Polak póki co radził sobie bardzo dobrze w tym sezonie i wciąż miał spore szanse na to, by ostatecznie przy pomyślnych wiatrach zdobyć Kryształową Kulę. Po dzisiejszych zawodach może być jednak o to znacznie trudniej.

Wydawało się, że Dawid Kubacki będzie konsekwentnie odrabiał swoją stratę, jedank na ten moment trudno jest przewidzieć jakiekolwiek rozwiązania w Pucharze Świata. Wielu kibiców pisze o skandalu w związku z przerwanymi zawodami w Kulm, a niektórzy dodają, że jeżeli decyzje dalej będą podejmowane w taki sposób, to nie możemy być pewni uczciwości dalszej rywalizacji.

Kamil Stoch wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)Kamil Stoch wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)Czytaj dalej

Dawid Kubacki miał dziś wielkiego pecha

Wydawało się, że Dawid Kubacki ma dziś szanse na odrobienie kolejnej straty, jednak na ten moment wiemy już, że zamiast tego zaliczy spadek w tabeli Pucharu Świata. Wszystko przez to, że dziś nie udało mu się zakwalifikować do drugiej serii. Nic nie zapowiadało zrealizowania tak strasznego scenariusza, jednak zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni nie utrzymał równowagi w locie i poskutkowało to brakiem awansu.

Z tego powodu nie otrzymał on zbyt wielu punktów od sędziów. Dawid Kubacki został znów wyprzedzony przez Ryoyu Kobayashiego i na ten moment traci do niego aż 60 punktów. Jeszcze wyższa jest przewaga liderującego Stefana Krafta, który ma aż 288 punktów przewagi. Wydaje się, że w tym momencie taka strata punktowa może być już nie do odrobienia.

Polka wygrała tenisowy turniej WTA. Ogromny sukces Magdy Linette, jesteśmy dumniPolka wygrała tenisowy turniej WTA. Ogromny sukces Magdy Linette, jesteśmy dumniCzytaj dalej

Dawid Kubacki wściekły na wieść o spadku w klasyfikacji

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA:

 1. Stefan Kraft - 1273 pkt
 2. Karl Geiger - 1135 pkt
 3. Ryoyu Kobayashi - 1045 pkt
 4. Dawid Kubacki - 985 pkt
 5. Kamil Stoch - 759 pkt
 6. Marius Lindvik - 733 pkt
 7. Stephan Leyhe - 652 pkt
 8. Peter Prevc - 550 pkt
 9. Daniel Andre Tande - 548 pkt
 10. Piotr Żyła - 525 pkt

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Legia Warszawa nie wygrała z Rakowem Częstochowa. Decydujący gol padł w ostatnich sekundach
 2. Niesamowita seria Cristiano Ronaldo. Udowodnił, że wciąż jest na samym szczycie
 3. Arkadiusz Milik znów kontuzjowany. Poważny problem napastnika reprezentacji Polski
 4. Anna Lewandowska weźmie udział w wyborach Miss Niemiec. Polka oznajmiła wspaniałą wiadomość
 5. Wielkie zamieszanie w Polsacie. Czołowi komentatorzy odchodzą ze stacji
 6. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News