Dawid Kubacki
instagram.com/dawidkubacki
Autor Mateusz Wysokiński - 18 Stycznia 2020

Dawid Kubacki długo był krytykowany. Kibice nadali mu bardzo krzywdzący pseudonim

Dawid Kubacki w trakcie swojej kariery miał wzloty i upadki. Skoczek narciarski na początku swojej kariery zmagał się z przytykami kibiców, którzy byli bezlitośni względem jego gorszej dyspozycji w trakcie zawodów Pucharu Świata. To, jak nazywali sportowca, z perspektywy czasu było bardzo niesprawiedliwe.

Dawid Kubacki w trakcie swojej kariery zmagał się z wieloma przeciwnościami losu. Sportowiec zmagał się z niechęcią fanów, którzy często zarzucali mu, że skacze poniżej swoich możliwości i dobrze prezentuje się tylko w trakcie letnich zawodów. Skoczek, przez problemy na stoczni dostał od miłośników przezwisko, które sprawiało, że nie mógł przestać odczuwać psychicznej presji. To, co przeżył sportowiec, jest wręcz nie do pomyślenia.

Fantastyczna wiadomość od Piotra i Justyny Żyły. Doczekamy się wspaniałej informacji?Fantastyczna wiadomość od Piotra i Justyny Żyły. Doczekamy się wspaniałej informacji?Czytaj dalej

Dawid Kubacki jest ulubieńcem kibiców. Nie zawsze tak było

Kubacki, który ostatnimi czasy triumfuje w zawodach Pucharu Świata, wyznał, że przez długi czas nie mógł złapać formy, która gwarantowałaby mu wysokie punktowanie w zawodach Pucharu Świata. Sportowiec zauważył, że presja w jego głowie rodziła się w dużym stopniu przez fanów, którzy nadali mu obraźliwy pseudonim.

Z racji tego, że Kubacki przez kilka lat nie był w stanie wypadać dobrze na zimowych konkursach Pucharu Świata i jedyne co mu wychodziło, to letnie zawody, to bardzo szybko przyległ do niego pseudonim "króla igielitu", bowiem to właśnie to na tym materiale skaczą skoczkowie w trakcie letnich przygotowywań do zawodów. Pseudonim bardzo go zabolał i na kilka lat cierpiał przez niego.

Dawid Kubacki przebył długą drogę

Najbardziej szkodliwa dla formy zawodnika była sytuacja, kiedy to pracował w reprezentacji z Łukaszem Kruczkiem. Były skoczek narciarski nie potrafił pracować z Kubackim i wyrzucił go z pierwszego składu reprezentacji, co miało dla niego samego być znakiem, że czas zakończyć karierę skoczka.

Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby skoczek narciarski zakończył karierę. Teraz sportowiec jest u szczytu swojej sportowej dyspozycji, a kibice, którzy zarzucali mu kiedyś brak starań i słabe skoki są w nim rozkochani i nie wyobrażają sobie konkursów Pucharu Świata bez swojego ulubieńca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pech Kamila Stocha. Pogrzebał swoje szanse na zwycięstwo, niewytłumaczalny rezultat
  2. Polacy udowodnili doskonałą formę w Titisee-Neustadt. Fantastyczny Dawid Kubacki, świetny Kamil Stoch
  3. Nie żyje Polak, który zapisał się w historii. Był prawdziwą legendą, mieszkańcy darzyli go wielkim szacunkiem
  4. Córka Agaty Mróz niedługo skończy 12 lat. To właśnie dla niej nasza siatkarka oddała swoje życie
  5. Ujawniono zarobki skoczków narciarskich. Kibice wściekli, absurdalna sytuacja
  6. Okropny wypadek na planie popularnego serialu. Nie żyje 2 uwielbianych aktorów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News