Dawid Kubacki
youtube.com/sport.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 18 Lutego 2020

Przełom w sprawie Dawida Kubackiego. Jego największy rywal rezygnuje z konkursu

Dawid Kubacki może mówić o wielkim szczęściu. Największy rywal polskiego skoczka zrezygnował z udziału w konkursie w Rasnowie. Sportowiec, który wyprzedza Polaka o 60 punktów zrezygnował z wyjazdu na Puchar Świata, a przed Polakiem otworzyła się wielka szansa, aby go wyprzedzić.

Dawid Kubacki będzie miał ułatwione zadanie w trakcie turnieju Pucharu Świata w Rasnowie. Reprezentant Polski, który już w weekend będzie walczył o wysokie lokaty w trakcie rumuńskiego konkursu, nie będzie się zmagał ze swoim największym rywalem, który wyprzedza go w kwalifikacji generalnej. Tak dogodnej szansy Kubacki nie może nie wykorzystać.

Asystent Dyrektora Pucharu Świata dostaje groźby od fanów. Wszystko przez skok Kamila StochaAsystent Dyrektora Pucharu Świata dostaje groźby od fanów. Wszystko przez skok Kamila StochaCzytaj dalej

Dawid Kubacki będzie gonił swojego rywala? Ważne doniesienia przed konkursem w Rasnowie

Okazuje się, że Kubacki nie będzie miał w Rumunii okazji mierzenia się z japońskim skoczkiem Ryoyu Kobayashim. Japończyk, który obecnie klasyfikuje się na trzecim miejscu, może być dogoniony przez polskiego skoczka. Kubacki traci do Japończyka zaledwie 60 punktów i jeśli zajmie miejsce na podium, to przegoni swojego największego rywala.

Co ważne, w trakcie rumuńskiego konkursu zabraknie także innych gwiazd tegorocznej edycji Pucharu Świata. Możliwe, że powodem ich decyzji jest zamieszanie panujące wśród organizatorów, którzy mają wielkie problemy z realizacją konkursów. Ostatnie konkursy w Willingen i Kulm były przerywane z powodu niesprzyjającej pogody.

To już pewne. Robert Kubica pojawi się w środę na torze Formuły 1. Oficjalny komunikat w sprawie PolakaTo już pewne. Robert Kubica pojawi się w środę na torze Formuły 1. Oficjalny komunikat w sprawie PolakaCzytaj dalej

Gwiazdy nie przyjadą do Rumunii

Oprócz Kobayashiego, swoją absencję w trakcie zawodów Pucharu Świata zgłosili Robert Johansson z Norwegii, Anze Semenic, Timi Zajc, Anże Lanisek i Domen Prevc ze Słowenii oraz Junshiro Kobayashi i Yukiya Sato z Japonii.

Polskę w trakcie rumuńskich zawodów repreznetować będą Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka oraz Paweł Wąsek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia podczas wakacji na Kanarach. 5-letnie dziecko nie żyje, rodzina we łzach
  2. Najlepsze pączki w Warszawie. Gdzie zjeść dobrego pączka w stolicy?
  3. Rasiści obrażali ciemnoskórego piłkarza. Koledzy z drużyny upokorzyli go jeszcze bardziej (WIDEO)
  4. Medalowe szanse polskich skoczków rosną. Reprezentacja ma tajną broń
  5. Legia Warszawa straci kolejnego napastnika. Wielkie problemy drużyny
  6. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News