Dawid Kubacki informacja
TVP Sport
Autor Piotr Bernaciak - 20 Stycznia 2020

Dawid Kubacki zdradził przykrą informację. Mało kto zdaje sobie z niej sprawę

Dawid Kubacki zdecydowanie należy do najlepszych skoczków narciarskich początku tego sezonu. Polski zdobywca Turnieju Czterech Skoczni zdradził smutną informację dotyczącą panujących realiów.

Dawid Kubacki nie przestaje zaskakiwać fanów na światowych skoczniach. Jego triumf w Turnieju Czterech Skoczni był ogromną sensacją wobec dość przeciętnych występów w poprzednich latach, tymczasem nasz reprezentant udowadania, że nie zamierza na tym poprzestawać i dalej osiąga gigantyczne triumfy, między innymi w trakcie ostatniego turnieju Titisee-Neustadt Five.

To właśnie po zakończeniu tych zawodach postanowił on wypowiedzieć się na temat realiów, jakie panują na światowych skoczniach. Nie da się ukryć, że wiadomość przekazana polskim kibicom przez Dawida Kubackiego brzmi dość przykro. Mało kto zdawał sobie sprawę z tego, jak traktowani są jedni z najwybitniejszych sportowców, bowiem powszechnie się o tym nie mówi.

Ile zarabia Dawid Kubacki? Ogromne pieniądze, stawki są wysokieIle zarabia Dawid Kubacki? Ogromne pieniądze, stawki są wysokieCzytaj dalej

Dawid Kubacki ujawnił smutną wiadomość

W trakcie wywiadu po konkursie w Titisee-Neustadt Dawid Kubacki zostal zapytany o to, czy nie jest zły, że to Ryoyu Kobayashi ostatecznie wygrał cały miniturniej, mimo że to Polak zwyciężył w obu konkursach Pucharu Świata. O ostatecznym triumfie Japończyka zadecydowała seria kwalifikacyjna, w której okazał się być nieco lepszy od polskiego reprezentanta.

- Tyle mu podatku dowalą, że i tak mu nic nie zostanie - mówił Dawid Kubacki, cytowany przez skijumping.pl.

Dawid Kubacki zwrócił uwagę na ważny problem

Dawid Kubacki zwrócił uwagę na to, że sportowcy regularnie otrzymują nagrody, z których mogą nie otrzymać nawet połowy wyznaczonej kwoty. Wszystko przez panujące prawo podatkowe, które jest wyjątkowo restrykcyjne. Co ważne, tego typu zasady panują w każdym sporcie, problem jest więc poważny.

Wydaje się, że triumfator powinien cieszyć się całością swojej nagrody, jednak okazuje się, że władze niejednokrotnie podejmują dokładnie odwrotne decyzje. Póki co trudno będzie cokolwiek z tym zrobić bez zmieniania obowiązującego prawa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki osiągnął sukces, który nie śnił się Małyszowi ani Stochowi. Nieprawdopodobny występ
  2. Robert Lewandowski wrócił na boisko w wielkim stylu. Polak strzelił 31. gola, co za mecz
  3. Fatalna wiadomość dla Krzysztofa Piątka. Trener podjął bezwzględną decyzję, Polak ma kłopoty
  4. Kultowy klub może spaść z Ekstraklasy. Zbigniew Boniek jest bezwzględny, kibice zrozpaczeni
  5. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News