Dawid Kubacki
Instagram/Dawid Kubacki
Autor - 20 Stycznia 2020

Dawid Kubacki nie poznał własnej żony podczas konkursu. "Nerwy towarzyszyły mi przez cały dzień"

Dawid Kubacki fantastycznie radzi sobie podczas obecnego Pucharu Świata. Podczas jednego z konkursów był jednak tak stremowany, że nie poznał swojej żony. To wszystko przez ogromne emocje.

Dawid Kubacki w obecnej edycji Pucharu Świata jest najlepszym polskim skoczkiem. Prezentuje się tak dobrze, że ma szansę na końcowy triumf w klasyfikacji generalnej. Jak sam jednak przyznał, podczas konkursów emocje towarzyszą mu niemal cały czas.

Były piłkarz Realu Madryt został multimilionerem. Był pośmiewiskiem, teraz żyje jak w pięknej bajceByły piłkarz Realu Madryt został multimilionerem. Był pośmiewiskiem, teraz żyje jak w pięknej bajceCzytaj dalej

Dawid Kubacki nie poznał swojej własnej żony

Początek sezonu w wykonaniu 29-latka był co najwyżej dobry, ale nic nie wskazywało na to, że będzie prezentował się tak znakomicie. Polak od Turnieju Czterech Skoczni prezentuje naprawdę świetną formę. Co ciekawe, największe emocje towarzyszyły mu właśnie podczas legendarnego TCS.

Kiedy Polak wygrał konkurs w Bischofschofen i tym samym TCS, nie mógł uwierzyć w to, że osiągnął tak wielki sukces. Przez to nawet nie poznał swojej żony.

- Nerwy towarzyszyły mi przez cały dzień, ale starałem się podejść do tego "roboczo". Cały czas liczyła się praca. Wiedziałem, że będzie tutaj sporo emocji. Żonę zauważyłem dopiero po ostatnim skoku. Mam wrażenie, że moi bliscy troszkę chowali się przed zawodami - stwierdził w rozmowie z TVP Sport Dawid Kubacki.

Dawid Kubacki ma szansę wygrać Puchar Świata

Polski skoczek jest w fantastycznej formie. W ciągu ostatnich ośmiu konkursów zawsze zajmował miejsce na podium, z czego trzy razy był najlepszy. Takiej serii nie mieli ani Adam Małysz, ani Kamil Stoch, którzy na podium byli sześć razy z rzędu. Przed nim w tym rankingu są tylko Gregor Schlierenzauer, Matti Nykaenen i Stefan Kraft (po 9 podiów), Peter Prevc (12) oraz Janne Ahonen (13).

Zdaje się, że może być tylko lepiej, bowiem teraz przed skoczkami konkurs indywidualny oraz drużynowy w Zakopanem. Aktualnie Kubacki jest czwarty w klasyfikacji generalnej, ale do pierwszego Karla Geigera traci tylko 122 punktów. To naprawdę niewiele zważywszy na to, że przed zawodnikami jeszcze połowa sezonu. Przed nim są jeszcze Kraft i Kobayashi. Szóstą lokatę zajmuje Stoch, natomiast czternasty jest Piotr Żyła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki osiągnął sukces, który nie śnił się Małyszowi ani Stochowi. Nieprawdopodobny występ
  2. Robert Lewandowski wrócił na boisko w wielkim stylu. Polak strzelił 31. gola, co za mecz
  3. Fatalna wiadomość dla Krzysztofa Piątka. Trener podjął bezwzględną decyzję, Polak ma kłopoty
  4. Kultowy klub może spaść z Ekstraklasy. Zbigniew Boniek jest bezwzględny, kibice zrozpaczeni
  5. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News